NFT
OneCoin Kurucusu Suçlamaları Kabul Etti
OneCoin Kurucusu Suçlamaları Kabul Etti

OneCoin Kurucusu Suçlamaları Kabul Etti

service
Paylaş

Bu Yazıyı Paylaş

veya linki kopyala

Kripto para ve dünyanın en büyük ponzi şemalarından biri olarak tarihe geçen OneCoin kurucularından Karl Greenwood, hakkındaki suçlamaları kabul etti.

ABD Adalet Bakanlığı’nın resmi internet sitesinden yapılan açıklamaya göre OneCoin projesi dünya çapında milyonlarca yatırımcıya pazarlanan bir ponzi şeması olarak tanımlandı. Savcılar, dolandırıcı çetenin sadece 2014 ile 2016 yılları arasında 2,7 milyar euro kâr elde ettiğini tespit etti.

İddianameye göre 2014 yılında kurulan Bulgaristan merkezli ponzi şeması ilk günden bu yana hileli bir kripto para projesiydi. Greenwood, bir mesajında yatırımcılara “aptal” diyerek dalga geçmesinin ortaya çıkmasının ardından iddia makamının dolandırıcılık ve kara para aklama suçlamasını kabul etmek zorunda kaldı.

OneCoin, kendini “Bitcoin Katili” ve “Yeni Bitcoin” iddiasıyla bütün dünyada pazarladı. Yatırımcılar tespite göre projeye toplam 4 milyar euro yatırım yaptı.

“Kripto Kraliçesi” Kaçmaya Devam Ediyor

Dolandırıcı kripto projesinin bir diğer kurucusu Ruja Ignatova ise hala teslim olmadı. İddianameye göre Ignatova, kadın olması ve kripto topluluğu tarafından “kripto kraliçesi” olarak bilinmesi nedeniyle 2017 yılına kadar projenin ana yüzüydü. Karl Greenwood ise dolandırıcılık şemasının küresel distribitörlüğünü yaptı ve ayda 20 milyon $ kazandı.

Haber Kaynak: www.bitcoinsistemi.com

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Giriş Yap

CryptoTurkey ayrıcalıklarından yararlanmak için hemen giriş yapın veya hesap oluşturun, üstelik tamamen ücretsiz!