NFTPump
2021 Bitcoin boğa koşusunu müjdeleyen göstergede tekrar alım sinyali
2021 Bitcoin boğa koşusunu müjdeleyen göstergede tekrar alım sinyali

On milyonlarca dolarlık Bitcoin aklayan kişi yakalanıp serbest bırakıldı!

service
Paylaş

Bu Yazıyı Paylaş

veya linki kopyala

Açık kaynak Bitcoin cüzdanı olan Electrum Wallet’ın sahtesini yapan ve birçok kişiden toplamda on milyonlarca dolarlık Bitcoin çaldığı belirtilen bir kişi Hollanda’nın Utrecht kentinde yakalandı ancak dün serbest bırakıldı.

Polis yaptığı açıklamada, 39 yaşında olan bu kişinin serbest bırakılmasına rağmen hala şüpheli konumunda olduğunu belirtti. İsmi açıklanmayan şüphelinin evine baskın yapılırken, çalınan fonlara da el konulduğu bilgisi verildi.

Bitcoin’den Monero’ya çevirdi

Şüphelinin fonları çaldıktan sonra, işlem takibini zorlaştırmak için Bitcoin’leri gizlilik odaklı bir para birimi olan Monero’ya çevirdiği, bazen de bu işlemin tam tersini yaptığı belirtildi. Şüpheli, işlemler için anonim bir ağ olan merkeziyetsiz borsa Bisq’i kullandı. Polis ne kadarlık kripto para ele geçirildiği konusunda ise henüz bir bilgi vermezken, soruşturmanın Siber Suçlar Departmanı tarafından yürütüldüğü ifade edildi.

Hatırlanacağı üzere son olarak ABD tarafından yasaklanan Tornado Cash’in bir geliştiricisi de yine Hollanda’da tutuklanmıştı.

Haber Kaynak: uzmancoin.com

Yorumlar kapalı.

Giriş Yap

CryptoTurkey ayrıcalıklarından yararlanmak için hemen giriş yapın veya hesap oluşturun, üstelik tamamen ücretsiz!