sikayetkripto
Bu Altcoin Geliştiricileri, Fiyatını Desteklemek 1 Milyon Token Yakma Önerisi Sundu!
Bu Altcoin Geliştiricileri, Fiyatını Desteklemek 1 Milyon Token Yakma Önerisi Sundu!

Ölü Kripto Projelerinin Sayısı 2022’de Ne Kadar Oldu?

service
Paylaş

Bu Yazıyı Paylaş

veya linki kopyala

Kripto piyasa takipçisi CoinGecko’nun yayınladığı yıllık rapora göre “ölü proje” olarak adlandırılan coin sayısı 2022 yılında üçe katlandı. CoinGecko uzmanlarından Julia Ng, hazırladığı dosyada istatistikler üzerinden gerçekleri gözler önüne serdi.

Araştırma dosyasına göre 2021 yılında yaşanan boğa piyasasında 8000’den fazla yeni kripto para birimi piyasaya sürüldü. Ancak bu yıl değişen piyasa koşulları, kripto paraların keskin değer kaybına neden oldu ve bu coinlerin üçte biri çöpe gitti.

Julia Ng, ilk olarak bir kripto para biriminin CoinGecko’dan silinmesinin muhtemel nedenlerini açıkladı:

Son 2 ay içinde ticaret görmeyen kripto para birimleri Doğrulanabilir kaynaklar aracılığıyla sahtekar / dolandırıcı olduğu ortaya çıkan projeler İsim değişikliği, markalaşma ve ekibin dağılması nedeniyle geliştiricilerin kendi istekleri

2021’de 3000 Altcoin Silindi!

2021’de CoinGecko’da listelenen 3.322 farklı altcoin tedavülden kalktı. Bu rakam sırasıyla 2019 ve 2020 yıllarında 807 ve 1.320 olarak kaydedilirken sektörün ilk yıllarında 20’yi geçmiyordu.

Düşüşün hakim olduğu 2022 senesine de ise kripto evreninden silinen altcoin sayısı 951 olarak kaydedildi. Geçtiğimiz yıl bu rakamın gerilemesinin muhtemel sebebi ise düşüşlerden dolayı yeni proje sayısındaki azalma olabilir.

Haber Kaynak: www.bitcoinsistemi.com

Yorumlar kapalı.

Giriş Yap

CryptoTurkey ayrıcalıklarından yararlanmak için hemen giriş yapın veya hesap oluşturun, üstelik tamamen ücretsiz!