sikayetkripto
OCC Eski Başkanı Kripto Paralar Hakkında Konuştu! “FED Kriptoya Girerse…”
OCC Eski Başkanı Kripto Paralar Hakkında Konuştu! “FED Kriptoya Girerse…”

OCC Eski Başkanı Kripto Paralar Hakkında Konuştu! “FED Kriptoya Girerse…”

service
Paylaş

Bu Yazıyı Paylaş

veya linki kopyala

ABD Başkanı Bill Clinton döneminde  Para Birimi Denetleme Ofisi (OCC) başkanı ve bir risk sermayesi şirketinin yönetici ortağı olan Eugene Ludwig dün katıldığı Clearing House ve Banka Politikaları Enstitüsü yıllık konferansında kripto para birimleri ve bankalar arasındaki rekabete ilişkin değerlendirmelerde bulundu.

Düzenleyici eksiklik nedeniyle bankalar ve kripto para platformları (kredi veren platformlar) arasında eşitsizlik olduğunu savunan Ludwig, düzenleyici eksikliklerden kaynaklı bazı riskler olduğunu ve bunun bankaları da etkileyebileceğini savundu.

“Kripto paralar ve bankalar rekabet halinde olmasına rağmen, kripto para şirketleri düzenleyici eksiklik nedeniyle pek çok konuda paçayı sıyırıyor. Bu anlamda eşitsiz bir oyun alanı var.

Düzenleyici netlik olmadan mevduat alan ve borç verme hizmetleri sunan bu platformlardaki likidite sorunları bir sonraki resesyonun tetikleyicisi olabilir.

Bankalar kendi görev alanlarına giren konuların dağılmasına izin vermek yerine bunları geri almalı.”

Dijital doların da bankacılık sektörü için bir tehdit olduğunu düşünen Ludwig, FED’in bu girişiminin mevduat hizmetlerini bankalardan ve hükümetten alacağını ve  bunun da her türlü sorunu ortaya çıkarabileceğini ifade etti.

“FED kriptoya girerse ve mevduat deneyimini bankacılık endüstrisinden ve hükümetten alırsa burada büyük bir tehlike var demektir. Bu noktada bankacılık sistemi kripto para dağıtıcısı olarak kullanılmalı.”

Haber Kaynak: www.bitcoinsistemi.com

Yorumlar kapalı.

Giriş Yap

CryptoTurkey ayrıcalıklarından yararlanmak için hemen giriş yapın veya hesap oluşturun, üstelik tamamen ücretsiz!