sikayetkripto
O Altcoin’de Büyük Hareketlilik! Son 19 Ayın En Yüksek Seviyesi Görüldü!
O Altcoin’de Büyük Hareketlilik! Son 19 Ayın En Yüksek Seviyesi Görüldü!

O Altcoin’de Büyük Hareketlilik! Son 19 Ayın En Yüksek Seviyesi Görüldü!

service
Paylaş

Bu Yazıyı Paylaş

veya linki kopyala

Kripto para piyasasının toparlanmaya çalışırken bazı altcoin’lerin kayda değer yükselişlere imza attıkları görülüyor. Bu altcoin’lerden birisi de Ethereum (ETH) tabanlı merkeziyetsiz kripto para borsası (DEX) olan Uniswap’ın yerel varlığı UNI.

10:45
1 Aralık 2022

Okuma Süresi: 2 Dakika Kripto para piyasasının toparlanmaya çalışırken bazı altcoin’lerin kayda değer yükselişlere imza attıkları görülüyor. Söz konusu öne çıkan altcoin’lerden birisi de Ethereum (ETH) tabanlı merkeziyetsiz kripto para borsası (DEX) olan Uniswap‘ın yerel varlığı UNI.

İçerik Rehberi

Aktif Adres Sayısında Büyük ArtışUniswap NFT Aggregator Nedir? Aktif Adres Sayısında Büyük Artış UNI fiyatı, 30 Kasım’da yeni NFT Aggregator’ün başarılı bir şekilde piyasaya sürülmesinin ardından 30 Kasım’da yüzde 6’nın üzerinde yükseldi. Buna ek olarak, Uniswap ağındaki aktif adres sayısı ve ağ büyümesi son 19 ayın en yüksek seviyesine ulaşarak en son 4 Mayıs 2021 tarihinde görülen seviyelere geldi. Zincir üstü (on-chain) veri sağlayıcısı Santiment konuya ilişkin değerlendirmesinde şu notu düştü:

Uniswap’in, yatırımcıların NFT’leri büyük pazar yerlerinde alıp satmasına imkan tanıyan yeni NFT Aggregator‘ün büyük bir patlama yapması ile piyasaya sürüldü. Piyasa değeri bakımından 17’nci sırada yer alan varlık bugün yüzde 6’nın üzerinde kazandı ve 19 ay içinde ilk kez yaklaşık 8 bin aktif adrese ulaşıldı ve 3 bin 180 yeni UNI adresi oluşturuldu.

Uniswap NFT Aggregator Nedir? Merkeziyetsiz kripto para borsası (DEX) Uniswap, 30 Kasım’da sektörden güçlü bir tepki alan NFT Aggregator’ün lansmanını yaptı. Bu NFT Aggregator, yatırımcıların NFT’lerini pazar yerleri arasında kolayca ve hızlı bir şekilde alıp satmalarına imkan tanıyor. Değiştirilemez token’lar (NFT’ler) piyasası bu yıl başlayan kripto kışıyla birlikte düşüşe geçerken, büyük oyuncular potansiyel olarak parlak bir geleceğe işaret eden alanda hamle yapmaya devam ediyor. Uniswap‘in NFT Aggregator’ünü kullanan kullanıcılar, OpenSea, LooksRare, NFTX ve diğerleri gibi en iyi pazar yerlerinden bazılarındaki NFT listelerini aynı anda görebilecekler. Ek olarak, kullanıcılar satın alımları için en iyi fiyat anlaşmasını yapmak için yönetim kurulu genelinde farklı fiyatlara karar verebilecekler. NFT Aggregator’ün lansman duyurusunda Uniswap ekibinden şu açıklama yapıldı:

En son Universal Router akıllı sözleşmemiz, diğer NFT Aggregator’e kıyasla gas ücretlerinde yüzde 15’e kadar tasarruf sağlayabilir ve kullanıcılarımıza diğer pazar yerlerine göre on binlerce gas tasarrufu edebilir.

Uniswap’ın NFT Aggregator lansmanı, bu yılın başlarında NFT Aggregator’ü Genie’yi satın almasından beş ay sonra geldi. Sonuç olarak Uniswap, geçmişteki Genie kullanıcılarına yaklaşık 5 milyon USDC tutarında AirDrop yapmaya karar verdi. Bu, NFT pazar yerinde merkeziyetsiz bir oyuncu tarafından yapılan büyük bir hamle anlamına geliyor olması bakımından oldukça önemli. Haberlerimizi Telegram kanalımızdan, Instagram, Facebook, Twitter hesaplarımızdan ve Youtube kanalımızdan takip edebilirsiniz.

Haber Kaynak: coin-turk.com

Yorumlar kapalı.

Giriş Yap

CryptoTurkey ayrıcalıklarından yararlanmak için hemen giriş yapın veya hesap oluşturun, üstelik tamamen ücretsiz!