NFT ‘mint’lemek için 200 ETH işlem ücreti ödedi
NFT ‘mint’lemek için 200 ETH işlem ücreti ödedi

NFT yatırımları durmuyor: Devlerden Cryptoys’a 23 milyon dolar

service
Paylaş

Bu Yazıyı Paylaş

veya linki kopyala

2021 yılında adeta patlama yaşayan NFT .ılgınlığı önümüzdeki yıllarda da devam edecek gibi görünüyor. Kripto para piyasalarındaki büyük düşüş hareketine rağmen önemli yatırım almaya devam eden platformlara şimdi de NFT-oyun platformu Cryptoys eklendi.

Yine Andreessen Horowitz var

Çatı şirketi olan OnChain Studios ile birlikte 23 milyon dolarlık bir A Serisi yatırım turunu tamamladığını açıklayan Cryptoys, ayrıca en büyük fonu da girişim sermayesi devi Andreessen Horowitz’in sağladığını belirtti. Bilindiği üzere a16z, piyasada düşüş “var-yok” demeden NFT, metaverse ve Web3 başta olmak üzere kripto para endüstrisine yüzmilyonlarca dolar ayırabilen bir girişim sermayesi şirketi konumunda…

a16z dışında Mattel, Dapper Labs, Draper & Associates, Acrew Capital, CoinFund, Animoca Brands ve Sound Ventures gibi devler de fonlama turunda yer aldılar.

Oyun evreni yaratılacak

Şirket yaptığı açıklamada ayrıca bu yatırımla, bir NFT-oyun tabanlı “evren” kurulacağını ve kullanıcıların dijital oyuncaklar ve “kazanmak için oyna” tarzı oyunlarla etkileşime girebilecekleri belirtildi. Platform ayrıca kendisine özgü animasyon serileri de yaratacak.

Yatırımcılar arasında bulunan oyuncak üreticisi Mattel de dijital oyuncarkların geliştirilmesini sağlayacak ve portföyündeki oyuncak markalarının da bu sayede Flow blok zincirine katılmasına önayak olacak.

Haber Kaynak: uzmancoin.com

Yorumlar kapalı.

Giriş Yap

CryptoTurkey ayrıcalıklarından yararlanmak için hemen giriş yapın veya hesap oluşturun, üstelik tamamen ücretsiz!