sikayetkripto
NFT Sanatçısı Rızacan Kumaş’ın Dikkat Çeken “Hatay” Paylaşımı
NFT Sanatçısı Rızacan Kumaş’ın Dikkat Çeken “Hatay” Paylaşımı

NFT Sanatçısı Rızacan Kumaş’ın Dikkat Çeken “Hatay” Paylaşımı

service
Paylaş

Bu Yazıyı Paylaş

veya linki kopyala

Deprem bölgesine giden ve bizlerle gördüklerini paylaşan, yardımları ileten, ihbarları paylaşanlar oldu. Bunlardan biri Rızacan Kumaş’tı.

12:55
13 Şubat 2023

Okuma Süresi: 3 Dakika 6 Şubat’ta ülkemizde gerçekleşen deprem felaketinin üzerinden 1 hafta geçti. 1 haftada tüm Türkiye olarak çok zor zamanlardan geçtik ve bu süreç hiç de kısa olmayacak gibi görünüyor. Bu zor zamanda hem ulusal hem uluslararası kripto para ekosisteminden ciddi destekler gördük. Ayrıca deprem bölgesine giden ve oradan bizlerle gördüklerini paylaşan, yardımları ileten, ihbarları paylaşanlar oldu. Bunlardan biri de Rızacan Kumaş’tı. Kumaş yaptığı son Twitter paylaşımı ile deprem bölgesinde gördüklerini anlattı.

İçerik Rehberi

Rızacan Kumaş’ın AçıklamalarıNFT Ekosisteminden Destek Rızacan Kumaş’ın Açıklamaları Bir belgesel fotoğrafçısı olan ve NFT ekosisteminde de büyük ses getiren Rızacan Kumaş, tweet serisine, “Öncelikle herkese merhaba. Bugün Hatay’dan döndüm orada yaşananlarla ilgili birkaç şey yazmak, çektiğim fotoğrafları sizlerle paylaşmak ve duygularımı aktarmak istiyorum. Bu çok fotoğraflı uzun bir konu olacak ama dikkatli olun fotoğraflar ruh sağlığına zararlı olabilir.” sözleri ile başlıyor. İstanbul’dan 4 arkadaş yaklaşık 18 saatlik bir araba yolculuğu ile Hatay’a gittiklerini ifade eden Kumaş, Adana’dan sonra inanılmaz bir trafik başladığını ve İskenderun’da yanan limanı gördüklerini dile getiriyor. Bu sayede durumun ciddiyetini anladıklarını belirtiyor. İskenderun’dan Hatay’a ulaşmalarının 4-5 saat sürdüğünü ifade eden NFT sanatçısı, “Ortalama 70 km’den bahsediyorum. Hatay’a giderken gördüğümüz enkazlara bakıyorduk. Bisküvi gibiydi… Sonra bir kurtarma çalışmasına denk geldik. Tamamen gönüllülerden oluşan bir kurtarma çalışmasıydı. İçeride bir baba ve iki çocuğunun mahsur kaldığını ve hala ses verdiklerini öğrendik. Yaklaşık 3-4 saat orada kaldık. Ama kurtarma ekipleri içeri giremedi. Bina 3 iş makinesi ile tutuluyordu. İlk 2 kat gitmişti.” sözlerini kullanıyor. Öte yandan arama kurtarma çalışmalarının ekiplerin vardiyalı çalışması ile ara vermeden devam ettiğini ifade eden Kumaş, gece gündüz demeden tüm gönüllüler, siviller, polisler, itfaiyeciler ve askerlerin ellerinden geleni yaptıklarını ve bunu ellerinde yeterli ekipman olmamasına rağmen yaptıklarını ifade ediyor. Rızacan Kumaş’ın tweet serisinde en çok dikkat çeken ve aslında acı verici olan paylaşımın ise “Orada kaldığımız süre boyunca sürekli ara sokaklarda ve ana caddelerde dolaşarak canlı çıkabilecek insanları aradık. 3 günlük süreçte sadece 2 kişiye rastlayabildik…” sözleri olduğunu ifade edebilirim. NFT Ekosisteminden Destek Hatay ve diğer illerin gerçekten yardıma ihtiyaçları olduğunu dile getiren NFT sanatçısı, “Hatay’da temizlik neredeyse sıfır. Birçok insan hala sokakta yaşıyor. Yeterli barınma imkânı yok. İnsanlar yıkılan binaların önünde yakınlarını bekliyor. Bazen canlı geliyorlar, bazen cansız bedenleriyle karşılaşıyorlar. Şu anda size sadece durumu anlatabilirim. Hatay ve diğer illerin gerçekten yardıma ihtiyacı var. Psikolojik olarak bu kadar zor günler geçirirken orada yaşayanları düşünemiyorum bile…” acı ifadelerini kullanıyor. Bunlara ek olarak NFT sanatçılarına tweet serisinin sonunda teşekkür eden Rızacan Kumaş, Murat Pak, Refik Anadol, Kr0wd, Utilify gibi isimlerden “İnanılmazsınız çocuklar” diye bahsetti. Biz de bu vesile ile bir kez daha ilk andan itibaren elinden geleni ardına koymadan yardımcı olmaya çalışan kripto par ekosistemine bir kez daha teşekkür ederiz. Haberlerimizi Telegram kanalımızdan, Instagram, Facebook, Twitter hesaplarımızdan ve Youtube kanalımızdan takip edebilirsiniz.

Haber Kaynak: coin-turk.com

Yorumlar kapalı.

Giriş Yap

CryptoTurkey ayrıcalıklarından yararlanmak için hemen giriş yapın veya hesap oluşturun, üstelik tamamen ücretsiz!