sikayetkripto
OpenSea Büyük Tehlike Altında: Ünlü Güvenlik Uzmanı Uyardı Ancak OpenSea Dinlemiyor!
OpenSea Büyük Tehlike Altında: Ünlü Güvenlik Uzmanı Uyardı Ancak OpenSea Dinlemiyor!

NFT Dünyasını Bölen Tartışmada OpenSea Son Sözü Söyledi!

service
Paylaş

Bu Yazıyı Paylaş

veya linki kopyala

NFT pazaryeri devi OpenSea, bu hafta sonu kullanıcıları için yeni NFT koleksiyonlarının oluşturucularının zincir üzerindeki telif ücretlerini uygulamalarına olanak tanıyan bir dizi araçtan birincisini kullanıma sunacak.

OpenSea, İçerik Oluşturucuların Ödeme Konusunda Kendi Kararını Kendilerinin Vermesini İsteyecek

8 Kasım’da piyasaya çıkacak ürün hakkında şirket, piyasadaki katılımcılar arasında içerik oluşturuculara ödeme yapılmasını sağlamaya yönelik doğru hareket tarzı konusunda uzun süren tartışmaların ardından “bu konuya düşünceli ve ilkeli bir yaklaşım getirmek” istediğini söyledi.

Şirket Twitter üzerinden yaptığı açıklamasında şunları söyledi:

“Pek çok içerik oluşturucunun zincir üzerinde ücret uygulayabilmek istediği açık ve biz bu seçimi pazar yerinin değil kendilerinin yapması gerektiğine inanıyoruz.

Bu nedenle, içerik oluşturucuların iş modellerini kontrol etmeleri için ellerine daha fazla güç vererek dengeleri sağlayacağını umduğumuz araçlar geliştiriyoruz.”

OpenSea CEO’su Devin Finzer, hamleyi duyurduktan kısa bir süre sonra verdiği röportajda şunları söyledi:

“Daha iyi bir sistem yapmakla ilgileniyoruz. Düşüncemiz her zaman sürecin bir kısmını takip etmek yerine bir adım geriye çekilip sorunun olası tüm çözümlerini düşünmektir.”

Şirket önümüzdeki aylarda benzer bir amaca hizmet eden ek araçlar da üretecek ve gelişmeler hakkında topluluktan geri bildirim isteyecek.

İçerik oluşturucu ödemelerini zorunlu kılmak için seçenekler isteyen mevcut koleksiyonlar için, en az 8 Aralık’a kadar değişikliklerin uygulamaya koymayı bekleneceği söylendi.

Şirket bir dizi farklı yaklaşımı değerlendiriyor. Bunlar arasında, bazı koleksiyon grupları için zincir dışı ücretleri uygulamaya devam etmek, isteğe bağlı içerik oluşturucu ücretlerine izin vermek veya içerik oluşturucular için diğer zincir içi uygulama seçenekleri üzerinde işbirliği yapmak yer alabilir.

Finzer, mevcut bazı koleksiyonların akıllı sözleşmelerinin OpenSea’nin zincir üzerindeki telif ücretlerini uygulayacak yükseltmesine zaten izin verebileceğini, diğer sözleşmelerin ise değiştirilmesinin daha zor olacağını söyledi.

Solana pazaryeri Magic Eden gibi bazı pazaryerleri içerik oluşturucu ücretlerini tamamen kesmeyi veya isteğe bağlı hale getirmeyi tercih ederken, Stepn’in altcoininin yeni NFT pazaryeri Mooar gibi diğerleri abonelik modeline geçti.

*Yatırım tavsiyesi değildir.

Haber Kaynak: www.bitcoinsistemi.com

Yorumlar kapalı.

Giriş Yap

CryptoTurkey ayrıcalıklarından yararlanmak için hemen giriş yapın veya hesap oluşturun, üstelik tamamen ücretsiz!