MEXC
sikayetkripto
ABD’li Denetleyici Kurum FINRA, Kripto Para Şirketlerini Araştırıyor!
ABD’li Denetleyici Kurum FINRA, Kripto Para Şirketlerini Araştırıyor!

New York Düzenleyicileri, Bankalar İçin Kripto Yönergesi Yayınladı

service
Paylaş

Bu Yazıyı Paylaş

veya linki kopyala

New York Mali Hizmetler Departmanı DFS, geçtiğimiz saatlerde kripto para birimlerini hizmetine eklemek isteyen bankalar için bir yönerge rehberi yayınladı.

Rehberdeki bilgiler, New York’ta hizmet veren bütün merkezi geleneksel finans kuruluşlarını (bankalar, yatırım fonları, acenteler) kapsıyor.

DFS yönergesine göre bir finans kuruluşu kripto hizmeti vermek istediği takdirde ilk olarak düzenleyicilerden onay alması gerekiyor. Finansal düzenleyici bu konudaki net duruşun altını bir kez daha çizdi.

Mali Hizmetler Derpartmanı Müfettişi, düzenleyici devlet kurumlarının işbirliği içinde olması gerektiğine dikkat çekti:

“Bugün yayınladığımız kılavuz, yatırımcıların dişinden tırnağından eksilterek birikirdiği paraların korunması için çok önemli. New York tarafından düzenlenen finans kuruluşlarının esnek bir rekabet ortamında olması gerektiğini savunuyoruz. Ayrıca bu çerçevede kripto para hizmeti vermek isteyen kuruluşlar için net bir çizgi çizdik.”

Yeni hazırlanan kılavuzda regülasyonların sadece kripto alım-satım hizmeti için değil, cüzdanları da içerdiği belirtildi. Düzenleyici kuruluş, hazırladığı rehber yönergenin ardından finans sektöründen geri dönüş almaya açık olduğunu duyurdu.

DFS, yönergede eyalet sınırlarında 2014 yılından beri geçerli olan BitLicense kuralına değinmedi. New York Eyalet Başkanı Eric Adams geçmişte BitLicense düzenlemesini kaldırmak istemişti.

Haber Kaynak: www.bitcoinsistemi.com

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Giriş Yap

Giriş Yap

CryptoTurkey ayrıcalıklarından yararlanmak için hemen giriş yapın veya hesap oluşturun, üstelik tamamen ücretsiz!