sikayetkripto
Veriler Yayınlandı: Ethereum Üzerindeki Bu İki Ağ Giderek Popülerlik Kazanıyor!
Veriler Yayınlandı: Ethereum Üzerindeki Bu İki Ağ Giderek Popülerlik Kazanıyor!

New Order DAO, 2023 Yılı İçin 5 Ethereum (ETH) Tahminini Açıkladı!

service
Paylaş

Bu Yazıyı Paylaş

veya linki kopyala

Merkeziyetsiz finans (DeFi) alanında kurulan start-up’lara öncülük eden New Order DAO, yaptığı açıklamasında Ethereum (ETH) ve ekosistemi hakkında 5 tahminde bulundu.

New Order DAO, Ethereum Ekosistemi İçin Tahminlerini Sıraladı

DAO’nun ilk tahmini ayı piyasasının henüz bitmediğine dair. Beklentilerini şöyle sıraladılar:

“İlk olarak, FTX pozisyonlarının ve batık kripto para şirketlerinin ortaya çıkmasının yılın tamamında kripto para piyasalarını olumsuz etkilemeye devam etmesini bekliyoruz. İflas ve ceza davaları ilerledikçe hem CeFi hem de DeFi hizmetlerinde likidite sorunları ve iflaslar muhtemelen keşfedilmeye devam edecektir.

İkinci olarak, bu iflas sürecinde yaşanan güven ihlali, yasal düzenlemelerin ilerlemesini, yatırımcı faaliyetlerini ve tüketici güvenini önemli ölçüde geriye götürecektir.”

Platform buna rağmen 2023 yılı için iyimser olduklarını da açıkladı.

“EigenLayer ETH Ekosistemindeki En Önemli Yenilik Olacak”

Platformun tahminlerine göre EigenLayer Ethereum ekosisteminde yılın en önemli yeniliği olacak.

EigenLayer, Ethereum üzerinde, kullanıcıların re-staking yoluyla diğer temel altyapı ve ara katman katmanlarını güvence altına almak için mevcut bir güven ağından yararlanmasına olanak tanıyan bir akıllı sözleşme katmanıdır.

.IRPP_kangoo , .IRPP_kangoo .postImageUrl , .IRPP_kangoo .imgUrl , .IRPP_kangoo .centered-text-area .IRPP_kangoo , .IRPP_kangoo:hover , .IRPP_kangoo:visited , .IRPP_kangoo:active .IRPP_kangoo .IRPP_kangoo:active , .IRPP_kangoo:hover .IRPP_kangoo .postImageUrl , .IRPP_kangoo .imgUrl .IRPP_kangoo .postImageUrl .IRPP_kangoo .imgUrl .IRPP_kangoo .centered-text-area .IRPP_kangoo .centered-text .IRPP_kangoo .IRPP_kangoo-content .IRPP_kangoo .ctaText .IRPP_kangoo .postTitle .IRPP_kangoo .ctaButton .IRPP_kangoo:hover .imgUrl .IRPP_kangoo .imgUrl .IRPP_kangoo:after

İlgili Haber
Ethereum (ETH) Merge Güncellemesi Beklentileri Karşıladı Mı? İşte Geliştiricilerin Yorumları!

Re-staking, özünde Ethereum ağ doğrulaması için kullanılan ETH’nin diğer ağları güvence altına almak için kullanılmasıdır. Bu, ETH stake edenlerin stake edilmiş sermayeleriyle çok daha fazla esnekliğe sahip olmalarını sağlarken, güven katmanını yan zincirler, ara katman yazılımları ve hatta diğer Ethereum dışı ağlar gibi çevre altyapılarına genişletir.

“Blob İşlemleri Ölçeklenebilirlik Sorunlarını Çözemeyecek”

DAO’nun diğer bir tahminine göre ayrıca Blob işlemleri ölçeklenebilirlik sorunlarını çözemeyecek.

Blob işlemleri, (rollup’ların bağlı olduğu) calldata için EVM uygulaması tarafından erişilemeyecek, bunun yerine yalnızca commit’ler için erişilebilecek büyük miktarlarda ek veri içeren yeni bir veri formatı getirmektedir.

DAO’nun dördüncü tahminine göre ZK-Rollup’lar 2023’te kayda değer bir ilgi görmeyecek.

DAO’nun son tahminine göre ise Layer 3’ler Cosmos’un gerçek rakibi olacak.

Katman 2’ler (L2’ler) gaz ücretlerini düşürerek ve verimi artırarak Ethereum’un ölçeklenebilirliğini geliştirir. Bu ölçeklenebilirlik faktörleri nedeniyle, tradeofflar ortaya çıkar ve L2’ler belirli öğeler için optimizasyon yapmayı seçmelidir. Katman 3’ler (L3’ler), L2’ler üzerine inşa edilmiş, bu tradeoff’ları azaltmayı ve daha fazla iyileştirme yapmayı amaçlayan uygulamaya özel blok zincirleridir.

*Yatırım tavsiyesi değildir.

Haber Kaynak: www.bitcoinsistemi.com

Yorumlar kapalı.

Giriş Yap

CryptoTurkey ayrıcalıklarından yararlanmak için hemen giriş yapın veya hesap oluşturun, üstelik tamamen ücretsiz!