NEAR Network ve Yeni Ortaklık Haberi!
NEAR Network ve Yeni Ortaklık Haberi!

NEAR Network ve Yeni Ortaklık Haberi!

service
Paylaş

Bu Yazıyı Paylaş

veya linki kopyala

NEAR büyümeye devam ediyor. Son ortaklık haberinin faydaları neler olacak? Bu ortaklık neden önemli? İşte tüm detaylar.

19:47
24 Mayıs 2022

Okuma Süresi: 3 Dakika Ethereum rakibi altcoinlerin küresel ölçekte büyümesi hız kesmeden devam ediyor. NEAR bunlardan biri ve yeni ortaklığı bugün duyuruldu. Ethereum, yüksek işlem ücretleri ve hız gibi bazı problemlerden dolayı çok sayıda rakibin doğuşuna sebep oldu. Ethereum ekosistemindeki bazı projeler rakiplerin sağladığı avantajlardan yararlanabilmek için önemli adımlar atıyor. İşte son gelişmeler.

İçerik Rehberi

NEAR Network HaberleriNEAR Büyüyor NEAR Network Haberleri Bugün ConsenSys, önde gelen blockchain geliştirme platformu Infura ile aynı zamanda karbon nötr olan, sonsuz ölçeklenebilir bir hisse kanıtı (PoS) blockchaini NEAR ile bir ortaklık duyurdu. İki aydır özel beta sürümünde olan ve şu anda yaygın olarak kullanılan entegrasyon, Infura’nın Ethereum Sanal Makinesi (EVM) uyumlu zincirlerin ötesine genişlemesine işaret ediyor. Aynı zamanda, genel geliştirici deneyimini geliştirirken, çok zincirli bir ekosistemde önemli bir bağlayıcı olmaya yönelik stratejik bir değişimi işaret ediyor. Ortaklık ayrıca NEAR Protocol topluluğuna Web3’te yeni nesil yazılımları oluşturan ve ölçeklendiren 430.000’den fazla Infura geliştiricisine erişim sağlıyor. NEAR Büyüyor NEAR, Nightshade adı verilen benzersiz bir parçalanmış blockchain üzerinde çalıştığı için, işlem ağırlıklı merkezi olmayan uygulamaların düşük ücretlerle zahmetsizce çalışmasına izin veren sınırsız ölçeklendirme yeteneklerine sahiptir. İşlemler, Ethereum’da 14 tps (saniyedeki işlem gücü) ve Bitcoin‘de 7 tps’de işlenir. Halihazırda NEAR, PoS ve parça zincirleri dahil olmak üzere Ethereum 2.0 yol haritası ile benzer özellikleri bünyesinde barındırıyor. Ayrıca ortaklık, geliştiricilerin Rust ve AssemblyScript gibi popüler programlama dillerini kullanarak merkezi olmayan uygulamalar oluşturmasına olanak tanır ve geliştiricilere üstün öğrenme kaynaklarına erişim sağlar. Infura‘nın kurucu ortağı Galano şunları söyledi;

NEAR ekibi, geliştirici kitlemizde yankı uyandıran bir protokol oluşturdu ve protokollerini desteklemekten heyecan duyuyoruz. Web3 ekosistemi büyümeye ve yenilik yapmaya devam ediyor ve bu yenilik Ethereum dünyasıyla sınırlı değil. Birkaç yıl önce Ethereum, insanların yeni NFT’ler, DeFi uygulamaları ve jetonları dağıtırken dikkate aldığı tek platformdu. Bugün geliştiricilerin birçok seçeneği var ve her layer1 veya layer2 protokolü, ölçeklenebilirlik sorunlarına ve kullanılabilirlik sorunlarına farklı şekillerde yaklaşıyor, bu yüzden NEAR topluluğunda aktif bir katılımcı olmaya devam edeceğiz”.

Infura’nın hizmet olarak altyapı platformunu kullanan geliştiriciler, Ethereum, IPFS ve Polygon gibi ağlara erişebilir. NEAR ile entegrasyon, Infura’nın, dosyaları depolamak ve almak için açık pazarları kolaylaştıran bir eşler arası ağ olan Filecoin ile 2020 entegrasyonunu takiben, EVM uyumlu olmayan bir zincirle ikinci ortaklığı temsil ediyor. Ayrıca, geliştiricilerin Ethereum, NEAR ve Aurora arasında varlıkları transfer edebildikleri NEAR’ın Rainbow Bridge’i, güveni teknolojiye sokan ve herhangi bir kişi veya kuruluşa güvenme ihtiyacını ortadan kaldıran, dolandırıcılığa karşı korumalı, izinsiz bir protokolde optimum güvenlik sağlar. NEAR Protocol‘ün kurucu ortağı Illia Polosukhin şunları söyledi;

“NEAR’da daha geniş kapsamlı erişim sağlamak, geliştiricilere merkezi olmayan uygulamalarını kolay ve güvenli bir şekilde ölçeklendirmek için daha fazla seçenek sunuyor. NEAR ve Infura birlikteliği, Web3’ü herkes için daha kolay hale getirmek için mümkün olan en iyi geliştirici deneyimini yaratma vizyonumuzla uyumlu”.

Infura geliştiricileri artık NEAR Ağına erişebilir ve Web3’e daha fazla kullanıcı eklerken çok zincirli ekosistemi ilerletmeye devam edebilir. Sorumluluk Reddi: Bu yazıda yer alan bilgiler kesinlikle yatırım tavsiyesi içermez. Yatırımcılar, kripto para birimlerinin yüksek volatilite ve dolaysıyla risk taşıdığının farkında olmalı, kendi araştırmaları doğrultusunda işlemlerini gerçekleştirmelidir. Haberlerimizi Telegram kanalımızdan, Instagram, Facebook, Twitter hesaplarımızdan ve Youtube kanalımızdan takip edebilirsiniz.

coin-turk.com

Yorumlar kapalı.

Giriş Yap

CryptoTurkey ayrıcalıklarından yararlanmak için hemen giriş yapın veya hesap oluşturun, üstelik tamamen ücretsiz!