365miner.com

Nasdaq Bitcoin ve Ethereum saklama hizmetleri verecek

service
Paylaş

Bu Yazıyı Paylaş

veya linki kopyala

Dünyanın en büyük teknoloji şirketlerinin alınıp satıldığı Nasdaq borsası, kurumsal firmalara kripto para saklama hizmetleri sunmaya hazırlanıyor. İlk etapta hizmet sadece Bitcoin ve Ethereum için sağlanacak.

“Nasdaq Dijital Varlıklar” da geliyor

ABD medyasında yer alan haberlerde Nasdaq’ın bu yeni hamlesinin şu anda regülatörlerden onay bekleme aşamasında olduğu ve ayrıca şirketin Nasdaq Dijital Varlıklar adı altında yeni bir kripto para odaklı departman kurduğu da belirtildi. Nasdaq yönetim kurulu başkan yardımcısı ve Kuzey Amerika piyasaları yöneticisi olan Tal Cohen’in verdiği bilgiye göre ise; departmanın başında ise Gemini borsasında broker’lık hizmetleri bölümünü yöneten ve Nasdaq’a transfer olan Ira Auerbach bulunacak.

Bilindiği üzere Nasdaq kripto para sektörüne hiç uzak değil. Şirket 2018 yılından bu yana birçok kripto para şirketine teknoloji sağlayıcısı olarak da hizmet veriyor. 2021 yılının Şubat ayında Nasdaq, kendi endeksine dayalı olarak fiyatlanan Hashdex Nasdaq Crypto Index ETF’ini de resmen başlatmıştı.

Şirket uzun süredir Coinbase ve FTX gibi ABD’de ciddi büyüme kaydeden şirketlerle yarışmak yerine daha çok hizmet sağlayıcısı konumunda olmayı tercih ediyor. Kripto para saklama hizmetleri adımı da aslında bu mantaliteyle uyumlu bir hamle olarak görülüyor.

Haber Kaynak: uzmancoin.com

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Giriş Yap

CryptoTurkey ayrıcalıklarından yararlanmak için hemen giriş yapın veya hesap oluşturun, üstelik tamamen ücretsiz!