MINA Düşüşe Tepki Verebilecek mi?
MINA Düşüşe Tepki Verebilecek mi?

Mina (MINA) Geliştiricileri, Büyük Bir Güncellemenin Yakında Piyasaya Sürüleceğini Bildirdi

service
Paylaş

Bu Yazıyı Paylaş

veya linki kopyala

Mina, geliştiricilere göre mainnet’ine güçlü zero-knowledge (ZK) akıllı sözleşmeleri getirecek yeni bir büyük güncellemeyi duyurdu.

Mina altcoin topluluğu tarafından önerilen ve oylanan güncelleme, geliştiricilerin ifadesine göre güvenli, verimli ve programlanabilir zkApps oluşturmalarını sağlayacak.

ZK akıllı sözleşmeleri, giriş ve çıkış bilgilerini paylaşmadan işlemleri doğrulamak için ZK kanıtlarını kullanan yeni bir akıllı sözleşme türü.

Yeni güncelleme, Mina’nın protokolüne aşağıdakiler gibi birkaç temel özellik getirecek:

Bir öncekinden daha hızlı ve daha evrensel olan yeni bir kanıt sistemi olan Kimchi’den gelişmiş güvenlik ve verimlilik. Supercharged ödüllerinin kaldırılması – Mainnet’in ilk aşamalarında staking’in benimsenmesini artırmak için geçici bir teşvik. o1js ile daha kolay zkApp programlanabilirliği – Daha önce ZK akıllı sözleşmeleri yazmak için bir TypeScript kütüphanesi olan “SnarkyJS” vardı.

.IRPP_kangoo , .IRPP_kangoo .postImageUrl , .IRPP_kangoo .imgUrl , .IRPP_kangoo .centered-text-area .IRPP_kangoo , .IRPP_kangoo:hover , .IRPP_kangoo:visited , .IRPP_kangoo:active .IRPP_kangoo .IRPP_kangoo:active , .IRPP_kangoo:hover .IRPP_kangoo .postImageUrl , .IRPP_kangoo .imgUrl .IRPP_kangoo .postImageUrl .IRPP_kangoo .imgUrl .IRPP_kangoo .centered-text-area .IRPP_kangoo .centered-text .IRPP_kangoo .IRPP_kangoo-content .IRPP_kangoo .ctaText .IRPP_kangoo .postTitle .IRPP_kangoo .ctaButton .IRPP_kangoo:hover .imgUrl .IRPP_kangoo .imgUrl .IRPP_kangoo:after

İlgili Haber
Verilere Göre Kripto Para Piyasasının Yüzde 90’ını Sekiz Kripto Borsası Domine Ediyor

Güncelleme şu anda dört parçaya bölünmüş olan Testworld Mission 2.0’da test ve denetimden geçiyor. İlk iki bölüm olan zkApp End-to-End (E2E) Testi ve Dış Güvenlik Denetimi halihazırda tamamlandı. Kalan iki bölüm olan Protokol ve Performans Testi ile “Yaklaşan Yükseltme için Hazırlık” çalışmaları ise devam ediyor.

*Yatırım tavsiyesi değildir.

Haber Kaynak: www.bitcoinsistemi.com

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Giriş Yap

CryptoTurkey ayrıcalıklarından yararlanmak için hemen giriş yapın veya hesap oluşturun, üstelik tamamen ücretsiz!