Mina Coin Yatırımcılarının Beklediği Haber Geldi! Güncel Mina Fiyat Tahminleri
Mina Coin Yatırımcılarının Beklediği Haber Geldi! Güncel Mina Fiyat Tahminleri

Mina Coin Yatırımcılarının Beklediği Haber Geldi! Güncel Mina Fiyat Tahminleri

service
Paylaş

Bu Yazıyı Paylaş

veya linki kopyala

Özet

Mina Coin akıllı sözleşme yeteneklerini kazanacağı günlerde bir adım daha yaklaşıyor. Önümüzdeki ay testnet açılacak ve 260 topluluk üyesi çeşitli denemeler yapacak. Mina Coin fiyatı yeni ATL seviyelerine veya 0,52 dolar bölgesine koşacak. Piyasaya etkisi: Nötr
18:00
20 Eylül 2023

Kripto para ekosistemi içinde kendine özgü yetenekleri olan ve bunlarla ön plana çıkan projeler vardır. Mina bunlardan biri. Gelecekte blockchain tabanlı bir internet göreceksek bu yapıların sistem yeterliliğinin karşılanabilir olması gerekir. Örneğin Solana doğrulayıcısı olmak için Türkiye’deki ortalama internet hızının en az 21 kat üzerinde bir altyapıya ihtiyaç var. Diğer taraftan Mina ekibi bunu kendine özgü mimarisiyle çözüyor.

İçerik Rehberi

ToggleMina Coin Testnet DuyurusuMina Coin Fiyat Tahmini Mina Coin Testnet Duyurusu Önceden yapılan duyuruyla testnete katılacak cüzdanlar belirlendi ve ekip önümüzdeki ay içinde test ağının hizmete alınacağını duyurdu. Bugün gelen duyuru Mina yatırımcılarının uzun süredir beklediği bir haberdi. Ekim ayında başlatılacak testnet’in amacı daha önce ekip tarafından şöyle açıklanmıştı;

“Programın amacı, Mina Protokolü’nün topluluk üyeleriyle birlikte stres testine tabi tutulmasını desteklemek ve böylece bu yeni kodun Mina Protokolü’nün yaklaşan hard fork’una güvenle dahil edilebilmesini sağlamaktır.”

260 civarında topluluk üyesi hali hazırda test sürecinde görev alacak. Burada blok üretiminden, yük testine kadar çeşitli alanlarda çalışmalar yapılacak. Bu aslında tam anlamıyla bir stres testi. Test sürecinde katılımcıları yapacakları konuyla ilgili blog gönderisinde var ve Discord kanalından da gerekli yönlendirmeler bu 260 kişiye yapılacak. Özetle Mina ekibi artık akıllı sözleşmelerin çalışabildiği, kendi ekosistemini inşa etmeye başladığı günlere bir adım daha yaklaşıyor. Hali hazırda onlarca hatta yüzlerce l2,l1 alternatifi varken ve bunlar akıllı sözleşmeleri aktif olarak desteklerken 2 yıldır Mina topluluğu zor bir şeyi başarıyor. Akıllı sözleşme yeteneklerine sahip olmayan bir projenin bir gün kendi ekosistemini inşa etme ihtimali bugün Mina Coin’in halen ayakta kalmasını sağlıyor. Mina Coin Fiyat Tahmini Mina oldukça küçük blok boyutu ve düşük sistem gücü isteyen node yapısıyla gelecek vadediyor. O veya onun yolundan ilerleyen farklı bir projenin gelecekte tarayıcıda hereksin kendi node’unu çalıştırabileceği bir blockchain yapısı inşa ettiğini ve bu yapıda akıllı sözleşmelerin aktif biçimde çalıştığını göreceğiz. Fiyata dönecek olursa Mina 13 Şubat haftasındaki 1,2 dolar zirvesinden bu yana istikrarlı biçimde düşmeye devam ediyor. Piyasadaki genel negatiflik onu fazlasıyla olumsuz etkiledi. Mina için kritik bölge 0,366 dolar bölgesindeki destek alanı. Bu ay 7’den fazla test edilse de fiyat bu bölgenin üzerinde uzun süre kalmadı. Yukarıda yükselişi sınırlayan bölge ise 0,389 dolar direncidir. Eğer Fed piyasaları sarsmaz ve BTC yükselişi devam ederse yarın detayları açıklanması beklenen testnet müjdesiyle önümüzdeki günlerde fiyatın 0,42 dolar bandına yükseldiğini görebiliriz. Ardından Ağustos ortasındaki düşüş tersine döner ve fiyat yeniden 0,48 dolar zirvesini hedefler. Uzun vadeli düşüş trendinden kurtulması için Mina Coin fiyatının aşması gereken bölge ise 0,52 dolar bandında bulunuyor. Peki olumsuz senaryoda? Mina ATL seviyesini bu yıl yeniledi ve mevcut fiyattan düşüşün devam etmesi halinde nerede duracağını kestirmek zor çünkü geçmişinde bu fiyat bölgesine hiç inmemişti. Elbette bunda artan dolaşım arzı, aşırı satışlar ve şiddetli ayı piyasası koşulları etkili oldu. Haberlerimizi Telegram, Instagram, Facebook, Twitter ve Youtube hesaplarımızdan takip edebilirsiniz.

Haber Kaynak: coin-turk.com

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Giriş Yap

CryptoTurkey ayrıcalıklarından yararlanmak için hemen giriş yapın veya hesap oluşturun, üstelik tamamen ücretsiz!