MEXC
sikayetkripto
Microsoft Ethereum’u Kullanmaya Hazırlanıyor!
Microsoft Ethereum’u Kullanmaya Hazırlanıyor!

Microsoft’tan Kripto Para Madenciliğine Yönelik Yeni Karar!

service
Paylaş

Bu Yazıyı Paylaş

veya linki kopyala

Kripto para birimleri ve madencileri zor bir yıl geçiriyor. Madencilerden bazıları iflasın eşiğinde gelmişken dünyanın en büyük teknoloji şirketlerinden biri olan Microsoft’tan madenciler için kötü bir haber geldi.

Microsoft bu ay güncellediği politika şartlarında önceden onay almadan çevrimiçi hizmetlerde kripto para madenciliği yapılmasının yasaklandığını belirtti.

Kripto para madenciliğine ilişkin yasak getiren güncelleme Aralık ayının başında yürürlüğe girdi.

Söz konusu yasağın Microsoft’un ücretli müşterileri dahil tüm kullanıcılar için geçerli olduğu ifade edildi.

“Güncelleme kullanıcıların Microsoft’un çevrimiçi hizmetlerinde, büyük ölçüde bulut platformu Azure ile ilgili olarak, doğrulama ve çalışma kanıtı blok zincirlerine işlem kayıtları ekleme süreci olan madencilik yapmasını yasaklıyor.

Ne müşteri ne de müşteri aracılığıyla bir çevrimiçi hizmete erişenler, çevrimiçi hizmetini Microsoft’un önceden yazılı onayı olmadan kripto para madenciliği yapmak için kullanamaz.”

Yapılan güncelleme sonrasında Microsoft’tan yazılı izin alan kişilerin yaptığı ve imza attığı faaliyetler Microsoft tarafından bilinip takip edilebilecek.

Microsoft bu kararıyla Google Cloud ve Oracle’a katılmış oldu. Zira Google Cloud ve Oracle de kendi servislerinin kripto para madenciliği faaliyetlerinde izinsiz bir şekilde kullanılmasına izin vermiyor.

Haber Kaynak: www.bitcoinsistemi.com

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Giriş Yap

Giriş Yap

CryptoTurkey ayrıcalıklarından yararlanmak için hemen giriş yapın veya hesap oluşturun, üstelik tamamen ücretsiz!