Michaël van de Poppe, Bitcoin spot ETF ve ETH ilişkisine değindi
Michaël van de Poppe, Bitcoin spot ETF ve ETH ilişkisine değindi

Michaël van de Poppe, Bitcoin spot ETF ve ETH ilişkisine değindi

service
Paylaş

Bu Yazıyı Paylaş

veya linki kopyala

BTC paritesinde 2021’den bu yana en düşük seviyeye gerileyen ETH için ünlü analist Michaël van de Poppe’den umut ışığı

Lider kripto para birimi Bitcoin (BTC), spot Bitcoin ETF gündemiyle 47 bin dolar seviyesine yükseliş gerçekleştirdi. BTC, ETF gündeminin başladığı günden bu yana yüzde 150’nin üzerinde artışa tanıklık etti. BTC’nin yükselişi, altcoin’leri canlandırsa da altcoin’lerin lideri ETH’de beklentiler gerçekleşmedi. ETH, BTC paritesinde 2021’den bu yana en düşük seviyeye geriledi. Altcoin’lere boğa koşusu yaşatması beklenilen ETH, bir türlü çıkışa geçemedi.

Gözler ETH’nin fiyat grafiğine çevrilmişken, ünlü analist Michaël van de Poppe’den önemli bir açıklama geldi.

Bitcoin spot ETF sonrası gözler ETH’ye çevrilecek

Popüler analist Michaël van de Poppe, Bitcoin spot ETF’lerin onaylanmasından sonra gözlerin Ethereum’a (ETH) çevrileceğini ima etti. Poppe, özellikle ETH’nin BTC paritesindeki durumuna değindi.

#Ethereum approaches the low of 2022 and is likely going to take the liquidity there.

If an ETF approval for #Bitcoin happens, I think we’ll have a liquidation candle on ETH/BTC and after that a rotation into Ethereum, combined with a bullish weekly divergence. pic.twitter.com/kGq91S7kq9

— Michaël van de Poppe (@CryptoMichNL) January 9, 2024

Analist van de Poppe, ETH’nin BTC paritesindeki dip bölgesine ulaştığını ve bu bölgeden likidite çekeceğini belirtti. BTC paritesinde 2021 yılından bu yana en düşük seviyeye gerileyen ETH için görüşlerini paylaşan van de Poppe, Bitcoin spot ETF’lerin önemli etmen olacağını savundu. Analist, Bitcoin spot ETF’lerin onaylanması durumunda BTC/ETH işlem çiftinde potansiyel bir tasfiye mumunun görülebileceğini belirtti.

ETH için yükseliş bekleyen van de Poppe, tasfiye mumu sonrasında Ethereum’a doğru bir rotasyonun haftalık yükseliş sapmasıyla birleşeceğini söyledi. Analist, ETH’nin yükselişe geçeceği dönemi Bitcoin spot ETF onayı sonrasına bıraktı.

Bitcoin spot ETF gündemi yoğun bir şekilde geçse de diğer taraftan Ethereum spot ETH’ler de SEC’nin masasında yer alıyor. Kurumsalların Ethereum spot ETF başvuruları, önümüzdeki aylarda gündeme düşebilir.

Haber Kaynak: www.coinkolik.com

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Giriş Yap

CryptoTurkey ayrıcalıklarından yararlanmak için hemen giriş yapın veya hesap oluşturun, üstelik tamamen ücretsiz!