Michael Egorov’un Hamlesi: Aave’deki Borcunu Kapatarak Dikkat Çekti
Michael Egorov’un Hamlesi: Aave’deki Borcunu Kapatarak Dikkat Çekti

Michael Egorov’un Hamlesi: Aave’deki Borcunu Kapatarak Dikkat Çekti

service
Paylaş

Bu Yazıyı Paylaş

veya linki kopyala

Özet

Michael Egorov Aave platformundaki tüm borcunu ödedi. Egorov, 35,5 milyon dolarlık CRV token yatırarak crUSD cinsinden 10,77 milyon dolarlık borç aldı. Bu hamle herkesin dikkatini çekerken Egorov’un bir sonraki hamlesi merak konusu oldu. Piyasaya Etkisi: Pozitif
19:40
27 Eylül 2023

Kısa bir süre önce yaşadığı hack saldırısı ile gündeme gelen merkezi olmayan finans (DeFi) protokolü Curve’ün kurusu Michael Egorov attığı adım ile dikkat çekti. Hack saldırısı ile gündeme gelen borç verme platformu Aave’deki krediler bugün itibariyle kapatıldı. Atılan bu adım ile Curve’ün toplam borcu 42,7 milyon dolara düştü.

İçerik Rehberi

ToggleProtokol Borçlarını Kapatmak İstiyorHack Saldırısı Ciddi Zarar Verdi Protokol Borçlarını Kapatmak İstiyor On-chain veri analiz platformu Lookonchain’e göre Curve kurucusu son iki günde borç verme platformu Silo’ya 35,5 milyon değerinde 68 milyon adet CRV token yatırdı. Bu adımın ardından crUSD stablecoin cinsinden 10,77 milyon dolar borç aldı. Ardından Egorov crvUSD’yi Tether’e çevirdi ve Aave platformundaki tüm borcunu ödedi. Lookonchain’e göre tüm veriler Curve Finance kurucusunun şu anda teminatta toplam 253,63 milyon CRV token’a sahip olduğunu gösteriyor. Ayrıca Egorov’un Silo, Fraxlend, Inverse ve Cream dahil olmak üzere dört protokolde toplamda 42,7 milyon dolarlık borcu kaldı. Curve Finance üzerinden 1 Ağustos’ta ortaya atılan iddialara göre DeFi platformunun toplamda 100 milyon dolarlık borcu bulunuyordu. Analist raporlara göre bu durum Curve DAO (CRV) token’larının değerini ciddi anlamda düşürebileceğini gösteriyordu. Korkulan senaryoya göre CRV’nin ciddi bir değer kaybı yaşaması platformda likidasyonları tetikleyebilir ve platformun iflasını getirebilirdi. Hack Saldırısı Ciddi Zarar Verdi Bu durumun yaşanması ise geçtiğimiz hack saldırısında da gördüğümüz gibi başta Ethereum olmak üzere birçok kripto varlık üzerinde ciddi düşüşler getirebilirdi. Bu risklerin farkına varan Curve Finance kurucusu Egorov, Ağustos ayından itibaren platform borcunu ve kredi kullanım oranını düşürmek için bir çok hamle gerçekleştirdi. Konunun gündeme geldiği dönemde CRV token fiyatı az önce de bahsettiğim gibi protokolde yaşanan bir güvenlik ihlali nedeniyle 47 milyon dolarlık bir saldırıya uğradıktan sonra ciddi bir değer kaybı yaşamıştı. 30 Temmuz’da meydana gelen olayda Curve Finance üzerindeki birkaç stake havuzu Vyper programlama dilindeki güvenlik açıkları nedeniyle istismar edildi. Curve Finance ekibine göre bu durum yeniden merkezleme kilitlerinin arızalanmasına yol açtı ve havuzlara saldırı gerçekleşti. CRV token fiyatı 30 Temmuz’da 0,73 dolar iken saldırının etkisiyle 0,50 dolar’a düştü. Haberlerimizi Telegram, Instagram, Facebook, Twitter ve Youtube hesaplarımızdan takip edebilirsiniz.

Haber Kaynak: coin-turk.com

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Giriş Yap

CryptoTurkey ayrıcalıklarından yararlanmak için hemen giriş yapın veya hesap oluşturun, üstelik tamamen ücretsiz!