Metaverse’de Başka Bir Boyut: Gitmeden Önce Keşfet!
Metaverse’de Başka Bir Boyut: Gitmeden Önce Keşfet!

Metaverse’de Başka Bir Boyut: Gitmeden Önce Keşfet!

service
Paylaş

Bu Yazıyı Paylaş

veya linki kopyala

Bookingcom’un gerçekleştirdiği anket, gezginlerin seyahat programlarına karar verirken varış noktalarını dijital olarak keşfetmeye ilgi duyduklarını ortaya koydu.

13:22
17 Aralık 2022

Okuma Süresi: 2 Dakika Bookingcom tarafından kişisel olarak yapılan yeni bir ankete göre, COVID kaynaklı uzun süreli seyahat kısıtlamalarının ardından sınırlar açılırken metaverse, gezginlerin bizzat deneyimlemek istedikleri destinasyonlara karar vermelerine yardımcı olmaya hazırlanıyor.

İçerik Rehberi

Metaverse’de Başka Bir BoyutMicrosoft’un Metaverse Hamlesi Metaverse’de Başka Bir Boyut Popüler online seyahat acentesi Bookingcom’un 32 ülkede 24.179 katılımcıyla gerçekleştirdiği anket, gezginlerin seyahat programlarına karar verirken varış noktalarını dijital olarak keşfetmeye büyük ilgi duyduklarını ortaya koydu. Katılımcılar arasında metaverse seyahatini denemeye en yatkın olanlar Z kuşağı (%45) ve Y kuşağı (%43) oldu. Buna ek olarak katılımcıların neredeyse yarısı, yani %43’ü, seçimlerinde ilham kaynağı olması için sanal gerçekliği kullanmak istediklerini açıkladı. Bu grup arasında yaklaşık 4574 katılımcı ise yeni yerlere ancak sanal olarak deneyimledikten sonra seyahat etmek istediklerini dile getirdi. Ayrıca, katılımcıların %35’inden fazlası, popüler destinasyonlarda sunulan çevreyi tanımak için metaverse‘de birden fazla gün geçirmeye de açık. Bookingcom’a göre, dokunsal geri bildirim gibi destekleyici teknolojiler, kullanıcıların dışarı adım atmadan kumsalları ve tropik güneşi deneyimlemelerine olanak tanıyarak bu deneyimi geliştirmeye yardımcı olacak. Ancak katılımcıların %60’ı metaverse ve dijital teknolojilerin sunduğu deneyimlerin yüz yüze deneyimlere yaklaşamadığına inanıyor. 2023’ün en popüler destinasyonları arasında São Paulo (Brezilya), Pondicherry (Hindistan), Hobart (Avustralya) ve Bolzano (İtalya) yer alıyor. Microsoft’un Metaverse Hamlesi Teknoloji devi Microsoft’un metaverse işine girme planı, Amerika Birleşik Devletleri Federal Ticaret Komisyonu’nun (FTC) Activision Blizzard’ın satın alınmasını engellemeye çalışmasının ardından büyük bir engelle karşılaştı. Microsoft CEO’su ve Yönetim Kurulu Başkanı Satya Nadella’ya göre Activision Blizzard’ın 69 milyar dolar karşılığında satın alınması “metaverse platformlarının geliştirilmesinde kilit bir rol” oynayacaktı. Ancak FTC, Microsoft’un rakip oyun şirketlerini satın aldıktan sonra konsol oyunlarının dağıtımını sınırlandırdığı rekabet karşıtı uygulamalarına dikkat çekti. Haberlerimizi Telegram kanalımızdan, Instagram, Facebook, Twitter hesaplarımızdan ve Youtube kanalımızdan takip edebilirsiniz.

Haber Kaynak: coin-turk.com

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Giriş Yap

CryptoTurkey ayrıcalıklarından yararlanmak için hemen giriş yapın veya hesap oluşturun, üstelik tamamen ücretsiz!