NFT
Metaverse İçin Yolun Sonu Mu? Uzman Marka Avukatından Gelecek Hakkında Can Sıkabilecek Yorum!
Metaverse İçin Yolun Sonu Mu? Uzman Marka Avukatından Gelecek Hakkında Can Sıkabilecek Yorum!

Metaverse İçin Yolun Sonu Mu? Uzman Marka Avukatından Gelecek Hakkında Can Sıkabilecek Yorum!

service
Paylaş

Bu Yazıyı Paylaş

veya linki kopyala

Özet

Metaverse’e olan ilgi son aylarda belirgin bir düşüş gösterdi. 2023 başlarındaki ticari marka başvuruları 2022’ye göre azaldı. Metaverse ve ilgili kripto varlıkları değer kaybı yaşadı. Piyasaya etkisi: Nötr
04:00
23 Eylül 2023

Metaverse 2021’de ve 2022’nin başlarında büyük yankı uyandırmıştı. Dünyanın dört bir yanındaki birçok şirket metaverse etrafında iş ve pazarlama stratejileri oluşturmaya başlamış ve hatta Facebook dönüştürüldü ve metaverse’in kendi versiyonunu başlatma vaatleriyle adını Meta Platforms, Inc. (NASDAQ: META) olarak değiştirdi.

İçerik Rehberi

ToggleMetaverse Son DurumMetaverse Geleceği Metaverse Son Durum Ancak, ayı piyasası kripto endüstrisinde bomba etkisiyle varlığını hissettirdi ve metaverse’e olan ilgi son aylarda inanılmaz net düşüşler yaşadı. En azından ABD Patent ve Ticari Marka Ofisi’nden (USPTO) alınan ve uzman marka avukatı Mike Kondoudis (@KondoudisLaw) tarafından X’te (eski adıyla Twitter) paylaşılan veriler bunu gösteriyor. Mike Kondoudis konu ile ilgili şu açıklamaları yaptı:

Metaverse ile ilgili yeni ABD ticari marka başvurularının hızı geçen yılın gerisinde kalmaya devam ediyor. Sayı 2022’ye göre yaklaşık yarı yarıya azalmış durumda. YTD (yılbaşından bugüne) Toplam: 2271. Buna karşılık, 2022 yılının Ağustos ayına kadar USPTO metaverse ve sanal mal ve hizmetlerle ilgili yaklaşık 4.500 başvuru aldı.

Metaverse Geleceği Özellikle Ağustos dönemi, metaverse ile ilgili tescilli ticari marka sayısı açısından Temmuz ayından daha iyi bir ay olarak dikkat çekti. USPTO verilerine göre sırasıyla 258 ve 214 yeni tescilli ticari marka oluşturuldu. Mart ayı, 401 yeni metaverse ticari markasıyla tescil edilen en iyi dönem oldu. 2023’ün geri kalan aylarında ise 265 ile 296 başvuru arasında seyrini sürdürdü. Ancak son birkaç ayda gözle görülür bir düşüş trendi de kendisini belli etti. İlginç bir şekilde, bu düşüş trendi metaverse kelimesi için yapılan Google aramalarında da yansıdı. İlgi artışı Ekim 2021’de başladıktan sonra tüm zamanların en yüksek ilgisi ise Ocak 2022’nin ilk haftasında (2-8 Ocak tarihleri arasında) yaşanmıştı. O zamandan bu yana, metaverse olan küresel ilgi gözlemlenebilir bir düşüş trendi içinde sürüyor. Tüm bunlara bağlı olarak, birçok metaverse ve buna bağlı kripto para birimi üzerinde, ilgi ve benimseme aylar içinde düşmeye devam ettiği için değerlerinin ve piyasa üzerindeki etkilerinin büyük yüzdelerini kaybettiler. Haberlerimizi Telegram, Instagram, Facebook, Twitter ve Youtube hesaplarımızdan takip edebilirsiniz.

Haber Kaynak: coin-turk.com

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Giriş Yap

CryptoTurkey ayrıcalıklarından yararlanmak için hemen giriş yapın veya hesap oluşturun, üstelik tamamen ücretsiz!