Meta Bu Altcoini Seçti, Fiyat Yüzde 80 Yükseldi!
Meta Bu Altcoini Seçti, Fiyat Yüzde 80 Yükseldi!

Meta’nın (Facebook) Dev Etkinliği Yaklaştı: Hangi Altcoinler Meta Bağlantılı ve Etkinlikten Etkilenebilir?

service
Paylaş

Bu Yazıyı Paylaş

veya linki kopyala

Eskiden Facebook olarak bilinen Meta şirketi, 27-28 Eylül tarihlerinde MetaConnect adlı iki günlük büyük bir etkinliğe ev sahipliği yapacak. Etkinlik öncelikle yapay zeka (AI) ve sanal, karma ve artırılmış gerçekliklere odaklanacak.

Meta’nın blockchain işbirliklerinin geçmişi göz önüne alındığında, teknoloji topluluğu şirketin bu kez neler açıklayabileceği konusunda beklenti içinde.

İşte Meta ile bağlantılı altcoinlerden bazıları:

Oasis Network (ROSE): Oasis Labs, Secure Multi-Party Computation (SMPC) kullanarak yapay zeka adaletini değerlendirmek için Meta ile ortaklık kurmuştu. Proje, tarafsız yapay zekayı ve gelişmiş kullanıcı gizliliğini teşvik etmeyi amaçlıyor. Flow (FLOW), Polygon (MATIC), Solana (SOL): Instagram, Ethereum, Polygon, Solana ve Flow blok zincirlerine dayalı NFT’ler için destek verdiğini duyurmuştu. Trust Wallet (TWT): Meta, bu üçüncü taraf cüzdanı için destek verdiğini açıklamıştı. Arweave (AR): Meta, içerik oluşturucularının Instagram’daki dijital koleksiyonlarının depolanması için Arweave’i kullanıyor. Ceek VR (CEEK): Ceek, Meta ile bir ortaklık kurduğunu açıklamıştı.

Bu yılın başlarında Meta, yasal sorunlar nedeniyle Instagram ve Facebook’ta NFT desteğini sonlandırmış ancak Web3 ve NFT’lerde çalışmaya devam edeceğinin ipuçlarını vermişti.

Öte yandan, Microsoft ve Google gibi diğer büyük şirketler de yapay zeka ve blockchain girişimlerini güçlendiriyor. Microsoft Aptos ve LeverFi ile ortaklık kurarken, Google Cloud da LayerZero ile işbirliği yapmıştı.

Büyük şirketler arasında kripto paralar ve Web3’e artan ilgi göz önüne alındığında, Meta’nın blockchaini tamamen terk etmesi pek olası görünmüyor.

*Yatırım tavsiyesi değildir.

Haber Kaynak: www.bitcoinsistemi.com

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Giriş Yap

CryptoTurkey ayrıcalıklarından yararlanmak için hemen giriş yapın veya hesap oluşturun, üstelik tamamen ücretsiz!