NFTPump
Merge’den Sonra En Büyük Güncelleme Geliyor: Cardano’nun Vasil Güncellemesi Ne Zaman ve Neler Getirecek?
Merge’den Sonra En Büyük Güncelleme Geliyor: Cardano’nun Vasil Güncellemesi Ne Zaman ve Neler Getirecek?

Merge’den Sonra En Büyük Güncelleme Geliyor: Cardano’nun Vasil Güncellemesi Ne Zaman ve Neler Getirecek?

service
Paylaş

Bu Yazıyı Paylaş

veya linki kopyala

Ethereum Merge ile ilgili beklentiler nihayete ererken, Vasil hard fork’u öncesinde tüm gözler Cardano (ADA) üzerinde bulunuyor.

ADA’nın 22 Eylül’de ağın işlevselliğini, performansını ve ölçeklenebilirliğini geliştiren Vasil hard fork’una başlaması planlanıyor.

Vasil Güncellemesi Cardano İçin Ne Anlam İfade Ediyor?

Cardano şu anda ADA yol haritasına göre Basho döneminde bulunuyor. Basho dönemi, ağın ölçeklenebilirliğini ve birlikte çalışabilirliğini geliştirmek için optimizasyon dönemidir. Vasil hard fork’u Cardano ağına işlevsellik, performans ve ölçeklenebilirlik getirecek.

.IRPP_kangoo , .IRPP_kangoo .postImageUrl , .IRPP_kangoo .imgUrl , .IRPP_kangoo .centered-text-area .IRPP_kangoo , .IRPP_kangoo:hover , .IRPP_kangoo:visited , .IRPP_kangoo:active .IRPP_kangoo .IRPP_kangoo:active , .IRPP_kangoo:hover .IRPP_kangoo .postImageUrl , .IRPP_kangoo .imgUrl .IRPP_kangoo .postImageUrl .IRPP_kangoo .imgUrl .IRPP_kangoo .centered-text-area .IRPP_kangoo .centered-text .IRPP_kangoo .IRPP_kangoo-content .IRPP_kangoo .ctaText .IRPP_kangoo .postTitle .IRPP_kangoo .ctaButton .IRPP_kangoo:hover .imgUrl .IRPP_kangoo .imgUrl .IRPP_kangoo:after

İlgili Haber
Robinhood, Cardano (ADA) Transferleri İçin Çalıştığını Açıkladı!

Ortak bir IOG/Cardano Vakfı ekibi, 22 Eylül’de Hard Fork Combinator (HFC) teknolojisini kullanarak Vasil hard fork’unu hayata geçirecek. Güncelleme ile birlikte ADA’nın Proof of Stake Blockchain’i daha da gelişecek.

Vasil hard fork’u aşağıdakiler gibi birçok özellik ve yetenek getirmektedir:

Plutus v2 scriptleri – Cardano’nun akıllı sözleşmeler platformunu geliştirerek daha yüksek işlem performansı ve daha yüksek maliyet verimliliği sağlar. Difüzyon pipelining – daha hızlı blok yayılımı sağlar ve ağ kapasitesini artırır. Script teminat ayarı – başarısızlık sırasında fonları korumak için bir değişiklik adresi belirleyerek iki aşamalı işlem doğrulamasını geliştirir. Referans girdileri – UTXO’ları harcamadan ve yeniden oluşturmadan zincir üzerinde veri paylaşımını sağlar. Satır içi veriler – geliştiricilerin komut dosyaları oluşturmasına ve işlem verilerini doğrudan çıktılara eklemesine olanak tanıyarak hash kullanımını ortadan kaldırır. Referans script – işlem boyutunu azaltır, verimi artırır ve script yürütme maliyetlerini düşürür. Veriler ve kurtarıcılar – geliştiricilerin tüm girdiler için kurtarıcıları görmesini sağlar. Veri Serileştirme prensibi – genel bellek ve CPU maliyetlerini azaltır.

*Yatırım tavsiyesi değildir.

Haber Kaynak: www.bitcoinsistemi.com

Yorumlar kapalı.

Giriş Yap

CryptoTurkey ayrıcalıklarından yararlanmak için hemen giriş yapın veya hesap oluşturun, üstelik tamamen ücretsiz!