MEXC
sikayetkripto
Maple Finance, Maple 2.0’a Geçiyor
Maple Finance, Maple 2.0’a Geçiyor

Maple Finance, Maple 2.0’a Geçiyor

service
Paylaş

Bu Yazıyı Paylaş

veya linki kopyala

Teminatsız kripto borç verme platformu Maple Finance, dijital varlık endüstrisinde olsun olmasın farketmeksizin bütün kurumsal şirketlere ulaşmak için protokolün ikinci sürümü olan Maple 2.0’a geçti.

Geliştiriciler, Maple 2.0 ile sektör kaynaklı riskleri azaltmayı amaçlıyor. Güncel verilere göre Maple Finance müşterilerinin büyük kısmı kripto şirketleri ve piyasa yapıcılardan oluşuyor. Maple ekibi, FTX borsasının da çöküşünü gözeterek risklerden arınmak istiyor.

Maple Finance Nedir? Ne İşe Yarar?

Maple Finance, güvenilir şirketlerin teminat bırakmadan kripto para borcu almalarına olanak sağlayan bir platformdur. Elinde fazla para bulunduran fon sahipleri, mevduat getirisi elde etmek için paralarını Maple’ın borç havuzuna aktarır. Maple ise beyaz listedeki müşterilerine bu fonu sağlar.

Maple, kendi fonundan borç vermeyip sadece birbirine ihtiyaç duyan ekonomik aktörleri bir araya getirdiği için kredi riskini üstlenmez. Geçen hafta M11 adlı bir borçveren, Maple havuzuna aktardığı krediyi FTX bağlantılı bir şirket aldığı için temerrüt sorunu yaşadı. Maple üzerinden borç alan Orthogonal Trading, 36 milyon dolarlık krediyi vadesi geldiğinde ödeyemedi.

Haber Kaynak: www.bitcoinsistemi.com

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Giriş Yap

Giriş Yap

CryptoTurkey ayrıcalıklarından yararlanmak için hemen giriş yapın veya hesap oluşturun, üstelik tamamen ücretsiz!