NFTPump
Tether Son Raporunu Yayınladı! “Her Kuruşun Karşılığı Var!”
Tether Son Raporunu Yayınladı! “Her Kuruşun Karşılığı Var!”

Mahkeme’den Tether (USDT) Hakkında Önemli Karar!

service
Paylaş

Bu Yazıyı Paylaş

veya linki kopyala

Stablecoin piyasasını domine eden ve kripto para piyasalarında önemli bir yeri olan Tether’e ilişkin yeni bir gelişme yaşandı.

ABD’de piyasa manipülasyonuna yönelik devam eden bir davada USDT‘ye yönelik yeni bir karar çıktı.

USDT’nin kripto para fiyatlarının suni olarak şişirilmesi ve piyasa manipülasyonuna ilişkin kullanıldığına yönelik devam eden davada Yargıç Tether’e USDT’nin neyle desteklendiğini kanıtlamasını istedi.

Yargıç Katharine Polk Failla Tether’e gönderdiği emirde, USDT’nin ABD dolarıyla desteklendiğine ilişkin şüpheye yer bırakmayacak önemli belgelerin paylaşılmasını istedi.

Mahkeme emrine uymak zorunda olan Tether’in banka özetleri de dahil olmak üzere tüm varlıklarını ayrıntılı bir şekilde açıklaması gerekecek. Aynı zamanda bir ticari şirket olan Tether’in bilançolarının, gelir tablolarının ve kar-zarar tablolarının mahkemeye sunulması bekleniyor.

Tether her ne kadar 3’er aylık yayınladığı raporlarda USDT’lerin dolarla desteklendiğini savunsa da bu konuda yeteri kadar şeffaf olmamakla suçlanıyor.

Tether’in dolar ile desteklenmediğine dair iddialar New York Başsavcılığı tarafından soruşturulmuş ve Tether 18 milyon dolarlık bir anlaşmayla bu soruşturmayı kapatmıştı.

Şimdi gözler Tether’in mahkemeye sunacağı belgelere çevrildi. Bu belgelerden sonra verilecek Mahkeme kararıyla Tether’in tam olarak desteklenip desteklenmediği açıklığı kavuşmuş olacak.

Her ne kadar Tether‘in avukatları, USDT rezervlerinin dava konusuyla ilgisi olmadığını savunarak karara itiraz etse de, Mahkeme USDT’lerin karşılıklarının bulunup bulunmadığına ilişkin iddiaların davasını temelini oluşturduğuna karar erdi.

.IRPP_kangoo , .IRPP_kangoo .postImageUrl , .IRPP_kangoo .imgUrl , .IRPP_kangoo .centered-text-area .IRPP_kangoo , .IRPP_kangoo:hover , .IRPP_kangoo:visited , .IRPP_kangoo:active .IRPP_kangoo .IRPP_kangoo:active , .IRPP_kangoo:hover .IRPP_kangoo .postImageUrl , .IRPP_kangoo .imgUrl .IRPP_kangoo .postImageUrl .IRPP_kangoo .imgUrl .IRPP_kangoo .centered-text-area .IRPP_kangoo .centered-text .IRPP_kangoo .IRPP_kangoo-content .IRPP_kangoo .ctaText .IRPP_kangoo .postTitle .IRPP_kangoo .ctaButton .IRPP_kangoo:hover .imgUrl .IRPP_kangoo .imgUrl .IRPP_kangoo:after

İlgili Haber
Tether (USDT) Güvenilir Mi?

Haber Kaynak: www.bitcoinsistemi.com

Yorumlar kapalı.

Giriş Yap

CryptoTurkey ayrıcalıklarından yararlanmak için hemen giriş yapın veya hesap oluşturun, üstelik tamamen ücretsiz!