MEXC
sikayetkripto
LUNA’nın Arzındaki Artış: Planlar İşe Yarıyor mu?
LUNA’nın Arzındaki Artış: Planlar İşe Yarıyor mu?

LUNA’nın Arzındaki Artış: Planlar İşe Yarıyor mu?

service
Paylaş

Bu Yazıyı Paylaş

veya linki kopyala

Terra’nın UST ve LUNA’sı enkazın altından çıkmaya çalışırken planın bir parçası olarak LUNA’nın arzının arttığı görülüyor.

17:35
12 Mayıs 2022

Terra’nın CEO’su Do Kwon, UST ve LUNA’yı kurtarmak için planını dün açıklamıştı. Bu süreçte daha önce Terra’nın kar gütmeyen vakfı olan LFG’nin piyasaya BTC borç verme planı da askıya alınmıştı. CEO, çözümün LUNA basımını artırmak olduğunu ve sonrasında LUNA’nın yakımıyla UST arzını artırmayı planladığını bildiriyor. CoinGecko verilerine göre ise LUNA’nın arzında ciddi bir artış görülüyor.

İçerik Rehberi

Planın Arz AyağıNeler Olabilir? Planın Arz Ayağı Bu süreçte Do Kwon, 1,4 milyar UST’nin yakılacağını ve 240 milyon LUNA’nın stake edileceğini de bildiriyor. Uzmanlar, bu planla beraber 240 milyon LUNA’nın yani yaklaşık 200 milyon doların Terra’yı kurtaramayacağını belirtiyor. Ancak bazı yorumcular ise bu konuda daha iyimser yaklaşıyor ve planın mutlak bir şekilde yükselişi tetikleyeceğini düşünüyor. Coingecko verilerine bakıldığında ise LUNA’nın dolaşımdaki arzının yaklaşık 12 milyara çıktığı görülüyor. Dolayısıyla Do Kwon’un planının ilk aşamaları gerçekleşiyor gibi gözüküyor. Bu yazı yazılırken ise LUNA, son 24 saatteki %99 kadar düşüşüyle yaklaşık 0,0085 dolardan işlem görüyor. Bir zamanların 100 doların üzerindeki fiyatıyla kriptoların en iyilerinden olanı LUNA, düşük fiyatıyla piyasaya şok etkisi yaratmaya devam ediyor. Dolaşımdaki arzının artmasının yanında LUNA, bir darbeyi de Binance’tan alıyor. Binance, LUNA marj çifti işlemlerini önce kısıtlamış sonrasında ise tamamen delist etmişti. Bunun yanı sıra Binance, LUNA çekim işlemlerini de askıya alarak sistemde yaşanan yoğunluğu da azaltmaya çalışıyor. LUNA sahipleri, panik satışlar yaparak aslında projeyi daha da dibe çekiyor. Neler Olabilir? Tarihte bu örnekler sıkça görülüyor ve özellikle böyle diplerin güvenilir projelerde yeni ralliler yarattığı da biliniyor. Her ne kadar LUNA ve UST, ciddi bir dip yaşasa da eğer Do Kwon’un planı işe yararsa telafi etmenin de ötesinde yeni bir kazanç kaynağı yaratabilir. Ayrıca UST’nin durumu, diğer stablecoinleri de etkiliyor. Buna ek olarak bu stablecoinlerin proje yetkilileri, duruma sessiz kalmayarak önlemlerini almaya çalışıyor. Özellikle Tether, aldığı önlemlerle algoritmasını korumayı hedefliyor. Belki de UST ve stablecoinlerin geleceği için bu projeler de birbirine yardımcı olabilir. Bunun yanı sıra Amerika Hazine Bakanı Yellen, stablecoinlerle ilgili yeni bir konuşma yapıyor ve düzenleyici çerçevesinde stablecoinleri değerlendiriyor. Bu gelişme bir stablecoin olan UST’yi ilgilendirdiği kadar aslında ona algoritmik olarak bağlı olan LUNA’yı da ilgilendiriyor. Haberlerimizi Telegram kanalımızdan, Instagram, Facebook, Twitter hesaplarımızdan ve Youtube kanalımızdan takip edebilirsiniz.

coin-turk.com

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Giriş Yap

Giriş Yap

CryptoTurkey ayrıcalıklarından yararlanmak için hemen giriş yapın veya hesap oluşturun, üstelik tamamen ücretsiz!