sikayetkripto
LUNA, LUNC ve USTC’ye Yeni Soruşturma!
LUNA, LUNC ve USTC’ye Yeni Soruşturma!

LUNA Kurucusunun İkinci Projesine de Baskın Yapıldı!

service
Paylaş

Bu Yazıyı Paylaş

veya linki kopyala

Mayıs ayında yaşanan Terra (LUNA) ve UST çöküşü sonrası Güney Koreli savcılar Terra ve kurucu ortakları Do Kwon ve Daniel Shin hakkında soruşturma başlattı.

Forkast’ın haberine göre, yürütülen soruşturmalar kapsamında çeşitli adımlar atan savcılar, son olarak Terraform Labs‘ın kurucu ortaklarından biri olan Daniel Shin ortak olduğu başka bir şirket Chai Corp.’un genel merkezine baskın düzenledi.

Seul merkezli ödeme teknolojisi şirketi olan Chai Corp‘a dün yapılan baskın, Seul Güney Bölge Savcılığının Mali ve Menkul Kıymetler Suçları Ortak Soruşturma Ekibi tarafından yapıldı.

Haberde Shin’in ortak olduğu Chai Corp’un Terraform Labs ile bir ortaklığı olduğu belirtildi.

Ayrıca Chai şirketinin Terra ağının kazanca sabitlenmiş stablecoini olan KRT’yi ödeme hizmetine entegre ettiğini de söyledi.

Güney Koreli savcılar, Shin’in şirketinin müşterilerinin kişisel bilgilerini izinsiz kullandığını iddia ediyor.

Savcılar Shin’i, düzenli yatırımcılara haber vermeden Luna tokenlerini saklamakla ve ardından tokenleri 106 milyon dolara satmakla suçluyor.

Bu bağlamda savcılar bu haftanın başlarında, Shin’i sermaye piyasası yasasını ihlal edip etmediğine yönelik soruşturmanın bir parçası olarak çağırdı.

Savcılar, Terra kurucu ortağı Do Kwon hakkında da işlemler yapmaya devam ediyor. Zira savcılar Eylğl ayında Kwon’un yakalanması için tutuklama emri çıkardı ancak Kwon hala yakalanamadı.

Kwon yakalanamadığı gibi nerede olduğu da hala belli değil. Ancak son haberler Kwon’un Avrupa’da olduğunu gösterdi.

Yerini açıklamayan Kwon, kaçak olmadığını belirtirken, kendisine yöneltilen suçlamaların siyasi amaçlı olduğunu ifade ediyor.

Haber Kaynak: www.bitcoinsistemi.com

Yorumlar kapalı.

Giriş Yap

CryptoTurkey ayrıcalıklarından yararlanmak için hemen giriş yapın veya hesap oluşturun, üstelik tamamen ücretsiz!