sikayetkripto
Litecoin (LTC) Vakfı’ndan Açıklama: Rekor Kırdık!
Litecoin (LTC) Vakfı’ndan Açıklama: Rekor Kırdık!

Litecoin (LTC) Vakfı’ndan Açıklama: Rekor Kırdık!

service
Paylaş

Bu Yazıyı Paylaş

veya linki kopyala

Litecoin Vakfı tarafından kripto para piyasası veri sitesi Coinmarketcap.com’da yayınlanan bir gönderiye göre, LTC madencilik zorluğu 18 milyon hash’in hemen altında zirve yaparak yeni bir rekor kırdı.

Madencilik zorluğu, bir bloğun “çözülmesi” için gereken ortalama hash sayısını ölçer. Litecoin madencileri, ağın madencilik algoritması tarafından belirlenen hedeften daha düşük bir hedef bulmak için rastgele hash’ler üreterek birbirleriyle rekabet ederler.

Yoğun bilgisayar gücü gerektiren bu çekilişi kazanan kişi LTC blok zincirine yeni bir blok ekler ve bir ödül kazanır.

.IRPP_kangoo , .IRPP_kangoo .postImageUrl , .IRPP_kangoo .imgUrl , .IRPP_kangoo .centered-text-area .IRPP_kangoo , .IRPP_kangoo:hover , .IRPP_kangoo:visited , .IRPP_kangoo:active .IRPP_kangoo .IRPP_kangoo:active , .IRPP_kangoo:hover .IRPP_kangoo .postImageUrl , .IRPP_kangoo .imgUrl .IRPP_kangoo .postImageUrl .IRPP_kangoo .imgUrl .IRPP_kangoo .centered-text-area .IRPP_kangoo .centered-text .IRPP_kangoo .IRPP_kangoo-content .IRPP_kangoo .ctaText .IRPP_kangoo .postTitle .IRPP_kangoo .ctaButton .IRPP_kangoo:hover .imgUrl .IRPP_kangoo .imgUrl .IRPP_kangoo:after

İlgili Haber
Litecoin (LTC) Fiyatında Neler Oluyor: Altcoinin Fiyatındaki Sıçramanın Kaynağı Ne?

Yarılanma Olayı Yaklaştıkça Litecoin Madencileri Arasında Rekabet Gittikçe Artıyor

Litecoin’in madencilik zorluğundaki artış muhtemelen madenci ödülleri için rekabetin kızıştığı anlamına geliyor.

LTC altcoini kimi zaman “dijital gümüş” olarak adlandırılsa da bu kripto paranın da yakın geleceğinde bir yarılanma etkinliği var.

LTC madencilik zorluğunda kırılan rekoru gösteren grafik.

LTC 2011 yılında piyasaya sürüldüğünde, madenciler bir bloğu başarıyla kazdıklarında 50 Litecoin (LTC) alıyordu. Bu ödül (“teşvik” olarak da adlandırılır) her 840.000 blokta bir (kabaca her dört yılda bir) yarıya indirilir. Üçüncü yarılanma 2023 yılında gerçekleşecek ve mevcut 12.5 LTC’lik ödülü 6.25 LTC’ye düşürecektir.

Litecoin fiyatı stabil seyrediyor ve bu yazının yazıldığı sırada 68.04 dolardan işlem görüyordu. Ancak Çarşamba günü, muhtemelen ödeme devi MoneyGram’ın ABD’li müşterilerinin yakında MoneyGram mobil uygulamasında LTC, Bitcoin (BTC) ve Ethereum (ETH) alabileceklerini, satabileceklerini ve saklayabileceklerini duyurması nedeniyle LTC’nin fiyatı tek bir günde %13 artmıştı.

*Yatırım tavsiyesi değildir.

Haber Kaynak: www.bitcoinsistemi.com

Yorumlar kapalı.

Giriş Yap

CryptoTurkey ayrıcalıklarından yararlanmak için hemen giriş yapın veya hesap oluşturun, üstelik tamamen ücretsiz!