Kripto Piyasasında Haftanın Özeti: Fon Çıkışları ve Yatırımcı Gözdesi Altcoin’ler
Kripto Piyasasında Haftanın Özeti: Fon Çıkışları ve Yatırımcı Gözdesi Altcoin’ler

Kripto Piyasasında Haftanın Özeti: Fon Çıkışları ve Yatırımcı Gözdesi Altcoin’ler

service
Paylaş

Bu Yazıyı Paylaş

veya linki kopyala

Özet

Kripto para piyasasında son altı haftadır üst üste fon çıkışları yaşanıyor. Bitcoin son üç haftadır fon çıkışlarına maruz kaldı ve geçen hafta 6 milyon dolarlık çıkış kaydedildi. XRP’ye 0,66 milyon dolar ve Solana’ya 0,30 milyon dolarlık fon girişi oldu. Piyasaya Etkisi: Nötr
16:15
25 Eylül 2023

Kripto para yatırım araçları 24 Eylül’de sona eren haftada ard arda altı hafta fon çıkışı kaydetti. Fon yönetim şirketi ve veri analiz platformu CoinShares tarafından yayınlanan verilere göre kripto varlık yatırım ürünlerinden fon çıkışları geçtiğimiz hafta 9 milyon dolara ulaştı. Avrupa’da kripto varlık ürünlerine 16 milyon dolarlık bir giriş yaşanırken, ABD merkezli kripto yatırım ürünlerinden 14 milyon dolarlık çıkış görüldü. Bu farklılık ABD’deki kripto düzenlemeleri belirsizliğine bağlanıyor.

İçerik Rehberi

ToggleXRP ve Solana Güven TazelediAmerikalı Yatırımcılar Endişeli XRP ve Solana Güven Tazeledi Bitcoin cephesinde ise bu durum son üç haftadır gerçekleşiyor. Geçtiğimiz hafta 6 milyon dolara ulaşan fon çıkışları görüldü. Ayrıca Ethereum da bu kervana katıldı ve geçen hafta 2,2 milyon dolarlık varlık çıkışıyla son altı haftadır varlık çıkışı yaşandı. Altcoin kralı Ethereum ard arda altı haftadır varlık çıkışı yaşarken diğer dikkat çeken altcoin’ler XRP ve Solana’da fon girişi görüldü. XRP’de geçtiğimiz hafta 0,66 milyon dolarlık fon girişi yaşanırken Solana’da bu rakam 0,30 milyon dolara ulaştı ve bu durum birçok yatırımcının güven kazanmasına neden oldu. Raporda ayrıca XRP ve Solana cephelerinde devam eden fon girişleri nedeniyle yatırımcıların bu altcoin’leri radara aldıklarını belirtti. Amerikalı Yatırımcılar Endişeli Rapor ayrıca Avrupa ve Amerika Birleşik Devletleri’ndeki yatırımcılar arasında bölgesel hareketlere dayalı bir yatırım duyarlılığı olduğunu ortaya çıkardı. Bu durum ise Avrupa’da kripto varlık ürünlerine 16 milyon dolarlık bir giriş yaşanırken ABD merkezli kripto yatırım ürünlerinden 14 milyon dolarlık çıkış yaşanmasıyla anlaşıldı. Bu bölgesel farklılık ABD’de yaşanan kripto düzenlemeleri etrafındaki belirsizliğe ve ABD Menkul Kıymetler ve Borsa Komisyonu’nun kripto şirketlerine karşı aldığı son kararlara bağlanıyor. Rapor ayrıca kripto piyasasında haftalık işlem haciminin 2023’teki ortalama 1,16 milyar dolarlık seviyenin çok altında düştüğünü ortaya koydu. Rapora göre son haftalarda bu ortalama 820 milyon doların altına düştü. CoinShares tarafından yayınlanan son kripto varlık piyasa raporu piyasadaki düşüş baskısıyla birlikte mevcut piyasa dinamiklerini de yansıtıyor. Bitcoin fiyatı şu anda 27.000 dolarlık direncin altında sıkıştı ve Fed’in çeyrek dönem için faiz oranlarını yükseltmeme kararı aldığı FOMC toplantısından bu yana hareketsiz kaldı. Bu arada Mt. Gox alacaklılarının ödeme gecikmesi de geçen hafta BTC fiyatı üzerinde önemli bir rol oynadı ancak BTC her iki önemli piyasa olayından pek etkilenmedi. Haberlerimizi Telegram, Instagram, Facebook, Twitter ve Youtube hesaplarımızdan takip edebilirsiniz.

Haber Kaynak: coin-turk.com

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Giriş Yap

CryptoTurkey ayrıcalıklarından yararlanmak için hemen giriş yapın veya hesap oluşturun, üstelik tamamen ücretsiz!