Kripto piyasasında bugün düşüş yaşandı, peki neden?
Kripto piyasasında bugün düşüş yaşandı, peki neden?

Kripto piyasasında bugün düşüş yaşandı, peki neden?

service
Paylaş

Bu Yazıyı Paylaş

veya linki kopyala

Bitcoin ve altcoin’lerde yaşanan büyük düzeltmeyle birlikte kripto sektöründe düşüş yaşandı.

Lider kripto para Bitcoin’in fiyatı yaklaşık yüzde 10 oranında düştü ve yılbaşından beri elde ettiği kazançların neredeyse tamamını kaybetti.

Matrixport’un raporu ortalığı karıştırdı

Bitcoin, SEC’nin spot Bitcoin ETF’ine onay vereceğine dair beklentilerin artmasıyla birlikte 45.000 doların üzerine yükseldi. Ancak daha sonra yaşananlar durumun tersine çevrilmesine neden oldu.

Piyasalar merakla SEC’nin spot Bitcoin ETF’ini onaylamasını beklerken, Matrixport’un hazırladığı rapor sektörde bir panik havasını oluşmasını zemin hazırladı. Finansal hizmetler kurumunun raporunda, SEC’nin tüm spot kripto ETF’leri yeniden reddedeceği iddia edildi.

Bazı teknik analistler, kripto pazarının düşüşünün raporla ilgisi olmadığını savundu.

Türev piyasalarında tasfiyeler arttı

Bitcoin’de yaşanan düşüş, türev piyasasında da hızlı bir tasfiye sürecine yol açtı. Lider kripto paradaki düşüşün raporla ilgili olup olmadığına bakılmaksızın tasfiyeler gerçekleşti.

Son 24 saatte yaklaşık 577,7 milyon doların üzerinde pozisyon tasfiye edildi. Önceki 12 saatte de 554,5 milyon dolarlık tasfiye görüldü.

Fox muhabiri Eleanor Terrett’in SEC’nin Nasdaq, CBOE ve NYSE ile görüşeceğini iddia etmesinin ardından Bitcoin yeniden 43.000 doların üzerine çıksa da yeniden düşüş yaşadı ve yazı kaleme alındığı sırada, Bitstamp verilerine göre 42.804 dolar üzerinden işlem görüyor.

Haber Kaynak: www.coinkolik.com

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Giriş Yap

CryptoTurkey ayrıcalıklarından yararlanmak için hemen giriş yapın veya hesap oluşturun, üstelik tamamen ücretsiz!