NFTPump
Kripto Piyasasında Bu Hafta Ralli Yaşayan ve Dibi Gören Altcoinler Hangileri Oldu?
Kripto Piyasasında Bu Hafta Ralli Yaşayan ve Dibi Gören Altcoinler Hangileri Oldu?

Kripto Piyasasında Bu Hafta Ralli Yaşayan ve Dibi Gören Altcoinler Hangileri Oldu?

service
Paylaş

Bu Yazıyı Paylaş

veya linki kopyala

Kripto para ve altcoin piyasasında yine volalitenin yüksek olduğu bir hafta daha geride kaldı. Peki bu süreçte piyasa değerine göre top 100’de yer alan hangi kripto varlıklar haftayı yeşil bölgede kapattı, hangileri dip seviyeleri gördü?

Bilindiği üzere Bitcoin fiyatı bu hafta FED’in Eylül ayındaki faiz artırımında güçlü bir artış yapmayabileceği ihtimalinin oluşması ile birlikte tekrar 20.000 dolar seviyesinin üstüne çıkmıştı.

Dünyanın en büyük kripto parası, haftayı yaklaşık olarak %9.57 yükseliş ile kapatmaya hazırlanıyor ve bu yazının yazıldığı anlarda 21.643 dolardan işlem görüyor.

Terra (LUNA) Bu Hafta Yüzde 200’ün Üzerinde Yükselerek Sürpriz Altcoin Oldu

Altcoinler arasında değerlendirdiğimizde ise haftanın sürprizi olarak nitelendirilebilecek Terra (LUNA) son 7 gündeki %209 yükselişi ile haftayı lider kapattı. Terra ekosistemi Mayıs ayında yaşadığı yaklaşık 80 milyar dolarlık çöküşün ardından eski Blockchain’ini terk etmişti.

LUNA fiyatının son bir haftadaki hareketlerini gösteren grafik.

Eski Blockchain üzerindeki Terra tokenleri Terra Classic olarak adlandırılmaya başlanmıştı. Terra Classic (LUNC) ve Terra Classic USD (USTC) fiyatı da benzer bir şekilde bu haftayı sırasıyla %78 ve %66 yükseliş ile kapattı ve en fazla yükselenler arasında ikinci ve dördüncü sırada yer aldılar.

Terra ekosisteminin genelinde yaşanan bu yükselişin Terra Classic ağına eklenecek yakım mekanizmasından kaynaklandığı düşünülüyor.

Bu haftayı büyük yükseliş ile kapatan bir diğer altcoin ise Ravencoin (RVN) oldu. RVN, bu hafta yaklaşık olarak %75 değer kazanarak en fazla yükselen üçüncü kripto para haline geldi.

RVN fiyatının son bir haftadaki hareketlerini gösteren grafik.

Ethereum güncellemesi sonrasında madencilerin göç edebileceği muhtemel altcoinlerden biri olan RVN’nin fiyatına bu madencilerin etki ettiği düşünülüyor.

Kripto para piyasasının genel olarak yükseliş yaşadığı bir haftada haftayı kırmızı bölgede kapatanlar ise %14.5 ile DefiChain (DFI), %6.19 ile Chain (XCN) ve %5.1 ile Nexo (NEXO) oldu.

*Yatırım tavsiyesi değildir.

Haber Kaynak: www.bitcoinsistemi.com

Yorumlar kapalı.

Giriş Yap

CryptoTurkey ayrıcalıklarından yararlanmak için hemen giriş yapın veya hesap oluşturun, üstelik tamamen ücretsiz!