sikayetkripto
Kripto Piyasa Değeri Yeniden 1 Trilyon Doların Üzerine Çıktı
Kripto Piyasa Değeri Yeniden 1 Trilyon Doların Üzerine Çıktı

Kripto Piyasa Değeri Yeniden 1 Trilyon Doların Üzerine Çıktı

service
Paylaş

Bu Yazıyı Paylaş

veya linki kopyala

Bitcoin (BTC) ve Ethereum (ETH) başta olmak üzere diğer kripto para birimlerinin yükseliş göstermesiyle kripto piyasa değeri tekrar 1 trilyon doları aştı.

Terra’nın çöküşüyle birlikte düşüş gösteren kripto piyasası, Fed’in sıkı faiz politikası ve global ekonomik sorunlar gibi nedenlerle yukarı yönlü grafik çizmekte zorlanıyor. Bu ayın başlangıcında 1 trilyon doların altına düşen kripto piyasa değeri artışa geçti.

Kripto Piyasa Değeri 1 Trilyon Doların Üzerinde

rusya kripto para 1

Başlıca kripto para birimleri Bitcoin (BTC) ve Ethereum (ETH), piyasayı yukarı çekerken başrolde yer aldılar. BTC son bir saat içerisinde yüzde 0,4 büyürken, hafta içerisinde yüzde 10’a yakın bir artış gösterdi. ETH ise bu hafta gösterdiği yüzde 13,5’lik bir artışla toplam piyasa değerinin 1 trilyon doların üzerine çıkmasına katkıda bulundu.

MicroStrategy‘nin BTC satın almak için 500 milyon dolar toplamak amacıyla bazı hisselerini satmayı planladığı haberi gelmesiyle Bitcoin’in fiyatı, iki haftanın en yüksek seviyesi 21.6 bin dolara ulaştı.

Ethereum Merge tarihi yaklaştıkça ETH fiyatı oynaklık gösteriyor. Türkiye’nin en çok ilgi gösterdiği kripto para birimlerinden Ethereum, 24 saat içerisinde 2,8’lik büyüme gösterdi. Haftaya 1.500 dolar seviyesinde başlayan ETH fiyatı, yüzde 13,5’lik bir artış göstererek 1.800 dolara çok yaklaştı.

Haber Kaynak: www.coinkolik.com

Yorumlar kapalı.

Giriş Yap

CryptoTurkey ayrıcalıklarından yararlanmak için hemen giriş yapın veya hesap oluşturun, üstelik tamamen ücretsiz!