365miner.com
Bitcoin ve Altcoinlerde Son Durum Ne? Son 24 Saatte En Fazla Yükseliş ve Düşüş Yaşayan Kripto Paralar Neler?
Bitcoin ve Altcoinlerde Son Durum Ne? Son 24 Saatte En Fazla Yükseliş ve Düşüş Yaşayan Kripto Paralar Neler?

Kripto Pazarı 2022’de Küçülürken Bu Projeler Aradan Sıyrıldı!

service
Paylaş

Bu Yazıyı Paylaş

veya linki kopyala

2022 yılı Dünya genelinde artan faizler ve iflas eden girişimler nedeniyle kripto paralar için oldukça zorlu geçti. Kripto paraların toplam piyasa değeri bir senede %65 düşerek 755 milyar dolara geriledi.

Kripto pazarı daralırken, bu esnada en büyük 100 kripto para biriminin birkaçı diğerlerinin aksine piyasa pastasından aldığı payı yükseltmeyi bildi. 2022’yi pozitif kapatan kripto paralar arasında iki stablecoin ve bir NFT koleksiyonunun altcoini bulunuyor.

En büyük kripto para borsası Binance’ın desteklediği dolara endeksli stablecoin BUSD’nin yıl boyunca pazardan aldığı pay %16 arttı. Böylelike BUSD’nin toplam piyasa değeri 16,7 milyar $’a yükselmiş oldu. Binance’ın yılın son çeyreğinde bazı stablecoin işlem çiftlerini kaldırması yatırımcıları BUSD kullandırmaya yönlendirdi.

Bir başka stablecoin ihraççısı Circle’ın para birimi USDC, 2022 senesinde %5 büyüyerek piyasa değerini 44,6 milyar $’a yükseltti. USDC; piyasa değerine göre kripto para sıralamasında BTC, ETH ve USDT’nin ardından dördüncü sırada bulunuyor.

ApeCoin’in Yıldızı Parladı

Bored Ape Yatch Club (BAYC) koleksiyon üreticilerinin piyasaya sürdüğü ApeCoin büyük piyasalarda işleme başladığı günden bu yana kaybetmiş gibi görünse de yıl başı baz alındığında yılın kazananı oldu.

Araştırma verilerine göre ApeCoin fiyatı düşse de toplam piyasa değeri %38 artarak 1,3 milyar $’a yükseldi.

Haber Kaynak: www.bitcoinsistemi.com

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Giriş Yap

CryptoTurkey ayrıcalıklarından yararlanmak için hemen giriş yapın veya hesap oluşturun, üstelik tamamen ücretsiz!