Kripto Paraların Yasak Olduğu Çin’de 20.5 Milyar Dolarlık Metaverse Hamlesi!
Kripto Paraların Yasak Olduğu Çin’de 20.5 Milyar Dolarlık Metaverse Hamlesi!

Kripto Paraların Yasak Olduğu Çin’de 20.5 Milyar Dolarlık Metaverse Hamlesi!

service
Paylaş

Bu Yazıyı Paylaş

veya linki kopyala

Özet

Çin’in Shandong eyaleti, metaverse endüstrisini desteklemek ve geliştirmek amacıyla taslak yönergeler yayınladı. Eyalet, 2025’e kadar metaverse ile ilgili pazar büyüklüğünü 20.5 milyar ABD dolarına çıkarmayı hedefliyor. Yerel yönetim, yeni teknolojileri birleştiren sanal ve fiziksel bir dijital alan olan metaverse’i teşvik etmeyi planlıyor. Piyasaya etkisi: Nötr
13:50
6 Eylül 2023

Çin‘in Shandong eyaleti, dünyanın en büyük ikinci ekonomisi Blockchain hamlesini devam ettirirken, metaverse endüstrisinin gelişimini artırmak ve desteklemek için taslak yönergeler yayınladı.

İçerik Rehberi

120.5 Milyar Dolarlık Metaverse HedefiÇin’in Blockchain Kutusu 20.5 Milyar Dolarlık Metaverse Hedefi Çin’in doğusundaki eyalet hükümeti yayımladığı taslak yönerge kılavuzunda, eyaletteki metaverse ile ilgili girişimlerinin pazar büyüklüğü 2025 yılına kadar 150 milyar Çin yuanı (20.5 milyar ABD doları) ulaşacak şekilde büyütmeyi planlıyor. Shandong eyalet hükümeti 2025 yılına kadar metaverse ile ilgili birkaç sanayi bölgesi inşa etmeyi ve en az 100 metaverse şirketini bu bölgelerde finanse etmeyi hedefliyor. Yerel yönetim özellikle, şirketlerin 2025 yılına kadar en az 3 bin uluslararası ve yerel patente başvurmalarını kolaylaştırmak için çalışacak. Shandong eyalet hükümetinin yayımladığı taslak yönerge kılavuzunda yerel yönetimin metaverse’i sanal gerçeklik, dijital eşleştirme, Blockchain, nesnelerin interneti, 5G ve 6G ve yapay zeka gibi çeşitli bilgi teknolojilerini birleştiren yeni bir sanal ve fiziksel entegre dijital alan olarak tanımladığını gösteriyor. Shandong eyalet hükümeti 8 Eylül’e kadar kılavuzda yer alan ilkeler hakkında kamuoyundan geri bildirim talep ediyor. Çin’in Blockchain Kutusu Çin, Eylül 2021’de tüm kripto para işlemlerini yasaklamış olsa da ülke Alibaba ve Tencent gibi Çinli teknoloji devlerinin kendi konsorsiyum Blockchain’lerini geliştirmeye odaklanmasıyla yerli Blockchain teknolojisi ve dijital ekonomiler konusunda yükselişini sürdürüyor. Pekin yönetimi Mayıs ayında Web 3.0 endüstrisinin yenilikçiliğini ve gelişimini teşvik etmeyi amaçlayan bir beyaz kitap yayımladı. Hükümet Pekin’i dijital ekonomi için küresel bir inovasyon merkezi olarak konumlandırmak istiyor. Geçtiğimiz ay Sichuan eyaleti de metaverse endüstrisini 2025 yılına kadar 34.4 milyar dolarlık bir pazar büyüklüğüne ulaşacak şekilde genişletmeyi amaçlayan bir taslak eylem planı yayınladı. Haberlerimizi Telegram, Instagram, Facebook, Twitter ve Youtube hesaplarımızdan takip edebilirsiniz.

Haber Kaynak: coin-turk.com

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Giriş Yap

CryptoTurkey ayrıcalıklarından yararlanmak için hemen giriş yapın veya hesap oluşturun, üstelik tamamen ücretsiz!