Kripto Para Veri İzleme Siteleri Saldırıya Uğradı: İşte Yatırımcıların Korunmak İçin Dikkat Etmesi Gerekenler!
Kripto Para Veri İzleme Siteleri Saldırıya Uğradı: İşte Yatırımcıların Korunmak İçin Dikkat Etmesi Gerekenler!

Kripto Para Veri İzleme Siteleri Saldırıya Uğradı: İşte Yatırımcıların Korunmak İçin Dikkat Etmesi Gerekenler!

service
Paylaş

Bu Yazıyı Paylaş

veya linki kopyala

Kripto para veri web siteleri Etherscan, CoinGecko, DeFi Pulse ve diğer birçok veri takip siteleri, kötü niyetli birtakım saldırılara maruz kaldıklarını bildirdi.

Web sitelerinden yapılan açıklamaya göre, saldırganlar bir şekilde kullanıcıların MetaMask cüzdanlarını bağlamaları için bu web sitelerine pop-up (açılır pencere) bildirimleri ekledi.

Saldırının yapıldığı domain adresi incelendiğinde Bored Ape Yacht Club logosunu kullandıkları gözleniyor.

Bu yazının yazıldığı anlarda bu siteye artık ulaşılamıyordu. WHOIS verileri incelendiğinde de söz konusu kötü niyetli sitenin domain kaydının bugün yapıldığı anlaşılıyor.

Kripto Para Veri İzleme Sitelerinden Açıklama Geldi

CoinGecko kurucusu Bobby Ong, Telegram üzerinden yayınladığı mesajında şunları söyledi:

“Mümkün olan en kısa sürede sorunu çözebilmek için bu saldırının kaynağını araştırıyoruz. Saldırı yüksek ihtimal ile bir kripto para reklam ağı olan Coinzilla tarafından gönderilen kötü niyetli bir reklam script’i nedeniyle yaşandı. Şimdilik bu servisi devre dışı bıraktık. Durumu araştırmaya devam ediyoruz.”

Etherscan de Twitter üzerinden yayınladığı mesajında web sitelerinden kaynaklanan hiçbir işleme onay vermemeleri konusunda kullanıcıları uyardı. Kullanıcılar MetaMask cüzdanlarına bağladıkları siteleri düzenli olarak kontrol etmeliler.

Kullanıcıları ücretsiz NFT ya da kripto vaadiyle kandırıp MetaMask cüzdanlarını bağlamalarını sağlayan saldırganlar, bu sayede bu cüzdanları ele geçiriyor ve cüzdandaki varlıkları kendi hesaplarına aktarıyor.

Saldırganların bu paraların izini kaybettirmek için kullandığı mixing servisleri son günlerde ABD’li yetkililerin yaptırımlarına maruz kalmıştı.

*Yatırım tavsiyesi değildir.

www.bitcoinsistemi.com

Yorumlar kapalı.

Giriş Yap

Crypto Türkiye ayrıcalıklarından yararlanmak için hemen giriş yapın veya hesap oluşturun, üstelik tamamen ücretsiz!