sikayetkripto
Kripto Para Sektörü FED’in Dijital Dolar Hamlesine Karşı Çıkıyor!
Kripto Para Sektörü FED’in Dijital Dolar Hamlesine Karşı Çıkıyor!

Kripto Para Sektörü FED’in Dijital Dolar Hamlesine Karşı Çıkıyor!

service
Paylaş

Bu Yazıyı Paylaş

veya linki kopyala

Blockchain Birliği İcra Direktörü Kristin Smith, Perşembe günü Brookings Enstitüsü’nde düzenlenen bir forum sırasında olası bir dijital dolar ile ilgili gizlilik endişelerini dile getirdi.

Smith, dijital varlıklar ve ödeme sistemlerinin geleceğine odaklanan sanal bir etkinlikte Hazine Bakanlığı İç Finans Müsteşarı Nellie Liang ve diğer mali politika uzmanlarıyla birlikte yer aldı.

Devlet tarafından çıkarılacak bir dijital para birimi hakkındaki görüşmeler Washington’da yoğunlaşmaya devam ediyor.

ABD Merkez Bankası, ulusal bir stablecoin olarak hareket edecek dijital dolar çıkarmayı düşünüyor. Biden yönetimi geçen hafta konuya ilişkin bir dizi dijital varlık raporu yayınladı.

.IRPP_kangoo , .IRPP_kangoo .postImageUrl , .IRPP_kangoo .imgUrl , .IRPP_kangoo .centered-text-area .IRPP_kangoo , .IRPP_kangoo:hover , .IRPP_kangoo:visited , .IRPP_kangoo:active .IRPP_kangoo .IRPP_kangoo:active , .IRPP_kangoo:hover .IRPP_kangoo .postImageUrl , .IRPP_kangoo .imgUrl .IRPP_kangoo .postImageUrl .IRPP_kangoo .imgUrl .IRPP_kangoo .centered-text-area .IRPP_kangoo .centered-text .IRPP_kangoo .IRPP_kangoo-content .IRPP_kangoo .ctaText .IRPP_kangoo .postTitle .IRPP_kangoo .ctaButton .IRPP_kangoo:hover .imgUrl .IRPP_kangoo .imgUrl .IRPP_kangoo:after

İlgili Haber
FED Başkan Yardımcısı, Dijital Dolar Hakkında Konuştu!

Temsilciler Meclisi Finansal Hizmetler Komitesi’ndeki milletvekilleri, FED’in konuyla ilgili çalışmasını sürdürmesini isteyerek  dijital bir dolar hakkındaki düşüncelerini Kongre’ye rapor etmesini gerektiren yeni bir stablecoin tasarısı hazırladı.

Buna karşın FED Başkan Yardımcısı Lael Brainard, dijital dolar kararının yakın zamanda mümkün olmadığını söyledi.

Dijital dolar çıkarılmasının, bankaları, kredi kuruluşlarını ve diğer finansal kurumları yerinden edip etmeyeceğinin göz önünde bulundurulacağını belirtti.

Merkez Bankası şimdilik uzun zamandır üzerinde çalıştığı ve önümüzdeki yıl hayata geçirmeyi planladığı hızlı ödeme projesi FedNow’a odaklanmışa benziyor.

Smith, FED dijital dolar konusunda karar verdiğinde, Bitcoin ve stablecoinlerin dijital doları önemsiz hale getirebileceğini düşünüyor.

*Yatırım tavsiyesi değildir.

Haber Kaynak: www.bitcoinsistemi.com

Yorumlar kapalı.

Giriş Yap

CryptoTurkey ayrıcalıklarından yararlanmak için hemen giriş yapın veya hesap oluşturun, üstelik tamamen ücretsiz!