NFT
Kripto Para Piyasasında Altcoinlerin Geleceği: Düşüş ve Yatırım Stratejileri!
Kripto Para Piyasasında Altcoinlerin Geleceği: Düşüş ve Yatırım Stratejileri!

Kripto Para Piyasasında Altcoinlerin Geleceği: Düşüş ve Yatırım Stratejileri!

service
Paylaş

Bu Yazıyı Paylaş

veya linki kopyala

Özet

Kripto para dünyasında, yatırımcıların umutla beklediği tam gelişmiş bir altcoin sezonu, Bitcoin’den daha iyi performans gösteren altcoinlerin bir dönemi olarak tanımlanır. 2021’in zirvesinden bu yana, çoğu altcoin Bitcoin karşısında değer kaybetti ve altseason endeksi, şu anda Bitcoin sezonunda olduğumuzu ve Bitcoin’in altcoinlere göre daha iyi performans gösterdiğini gösteriyor. Birçok altcoin, SEC’in altcoinlere yönelik kısıtlamaları ve Robinhood’un satışları gibi faktörler nedeniyle yeni düşük seviyelere ulaştı. Piyasa etkisi: Nötr
21:45
7 Eylül 2023

Kripto para dünyasında birçok kişinin paylaştığı ortak bir arzu olan tam gelişmiş bir altcoin sezonu ne zaman gelecek? Altcoin sezonu, altcoinlerin Bitcoin‘den daha iyi performans gösterdiği kısa bir dönemi ifade eder. Peki yatırımcıları beklediği dönem ne zaman?

İçerik Rehberi

1Kripto Paralarda Altcoin Sezonu Beklentileri!SEC’in Kripto Paralara Etkisi! Kripto Paralarda Altcoin Sezonu Beklentileri! 2021’in zirvesinden bu yana çoğu altcoin, Bitcoin’e karşı kan kaybetti ve yeni düşük seviyelere ulaştı. Altseason endeksi Bitcoin sezonunda mı yoksa Altseason’da mı olduğumuzu gösterir. Şu anda bu endeks yıllık zaman diliminde on seviyesinde bulunuyor ve bu da şu anda bir Bitcoin sezonunda olduğumuzu ve BTC’nin çoğu altcoin’den daha iyi performans gösterdiğini gösteriyor. Bu endeksin en son bu kadar düşük olduğu 2020’deki C-19 çöküşü sırasında yaşandı. Bu çöküşü takip eden aylarda kripto piyasası, DeFi‘nin desteklediği bir Altseasona girdi. Tarihi olarak BTC fiyatı en düşük noktasına ulaştığında dibe vurdu. Ancak bu sefer, SEC’in altcoinlere yönelik kısıtlaması ve Robinhood’un ciddi satışları nedeniyle, BTC’nin 2023’teki yükseliş fiyat hareketine rağmen birkaç altcoin yeni düşük seviyelere ulaştı. Tarih bir göstergeyse, çoğu altcoin muhtemelen dibini buldu ve önümüzdeki aylarda Bu endekste bir artışa tanık olabiliriz. FTX’in çöküşü sırasında, Bitcoin ve diğer bazı kripto para birimleri yeni düşük seviyelere ulaştı ve geleneksel medyanın kripto pazarının çöküşünü tartışmasına neden oldu. FTX o zamanın en büyük ikinci kripto borsasıydı ve çöküşü, kripto pazarının çoğunluğu için bir teslimiyet olayı anlamına geliyordu. Çöküşün ardından kripto para piyasası, tıpkı gerçek bir teslimiyet sonrasında olduğu gibi toparlanmaya başladı. Ancak akla hayale sığmayan bir şey meydana geldi. SEC’in Kripto Paralara Etkisi! SEC, en iyi altcoinleri menkul kıymet olarak etiketlemeye başladı ve bu da çoğunun yeni düşük seviyelere ulaşmasına neden oldu. Bundan kısa bir süre sonra, Robinhood’un SEC tarafından menkul kıymet olarak tanımlanan bu altcoinleri satmaya başladığı ve piyasanın daha da çökmesine neden olduğu, gerçek bir kapitülasyona benzediği yönünde raporlar ortaya çıktı. XRP zaferinin ardından tüm bu altcoinler önemli fiyat artışları yaşadı ancak henüz yeni düşük seviyelere ulaşmadılar. Bu, SEC haberlerinin gerçek kapitülasyon olayına işaret ettiğini ve altcoinlerin çoğunun gerçek diplerini keşfettiğini gösterebilir. Çok sayıda faktör altcoin teslimiyetine işaret ediyor ve muhtemelen depresyon aşamasına zaten tanık olduk. Bu durum altcoinlerin yarın veya gelecek ay artmaya başlayacağı anlamına gelmiyor ancak birçok altcoinin, uzun vadede tutmayı planlıyorlarsa dolar-maliyet ortalamasını (DCA) dikkate alabileceği bir fiyat seviyesine ulaştığını gösterebilir. Haberlerimizi Telegram, Instagram, Facebook, Twitter ve Youtube hesaplarımızdan takip edebilirsiniz.

Haber Kaynak: coin-turk.com

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Giriş Yap

CryptoTurkey ayrıcalıklarından yararlanmak için hemen giriş yapın veya hesap oluşturun, üstelik tamamen ücretsiz!