NFTPump
Kripto Para Piyasalarından 40 Milyar Doları Silen İsim için Tutuklama Emri!
Kripto Para Piyasalarından 40 Milyar Doları Silen İsim için Tutuklama Emri!

Kripto Para Piyasalarından 40 Milyar Doları Silen İsim için Tutuklama Emri!

service
Paylaş

Bu Yazıyı Paylaş

veya linki kopyala

Güney Kore mahkemesi, kripto para piyasalarında büyük çöküşe neden olan Terra ekosisteminin geliştirilmesinden sorumlu Terraform Labs’ın kurucu ortağı Do Kwon ve şirkette görevli beş kişi hakkında tutuklama emri çıkardı.

09:41
14 Eylül 2022

Okuma Süresi: 2 Dakika Güney Kore mahkemesi, kripto para piyasalarında büyük çöküşe neden olan Terra ekosisteminin geliştirilmesinden sorumlu Terraform Labs’ın kurucu ortağı Do Kwon ve şirkette görevli beş kişi hakkında tutuklama emri çıkardı.

İçerik Rehberi

Sermaye Piyasası Kurallarının İhlaliDo Kwon’dan Şok Röportaj Sermaye Piyasası Kurallarının İhlali Güney Kore mahkemesi, bu yılın başında kripto para piyasalarından 40 milyar doları silerek büyük bir çöküşe ve birçok kripto şirketinin iflas etmesine neden olan Terraform Labs ekosisteminin kurucu ortağı Do Kwon hakkında tutuklama emri çıkardı. Mahkeme, Do Kwon ile birlikte Terraform Labs’da görevli beş kişi hakkında da tutuklama emri çıkardı. Tutuklama emrinde Güney Kore’de uygulanan sermaye piyasası kurallarının ihlal edilmesinin esas alındığı iddia ediliyor. Terra ekosisteminin çöküşünün ardından Güney Kore’den Singapur’a gittiği bilinen Do Kwon’un tutuklama emrine ilişkin olarak ülkeye dönüp dönmeyeceği şimdilik belirsizliğini koruyor. Uzmanlar hakkında kırmızı bülten çıkarılabileceği üzerinde duruyor. Do Kwon, 2018’de piyasaya sürdüğü kripto para LUNA‘dan “en büyük icadım” olarak söz ediyor, sayısız tweet’inde ve verdiği röportajda, LUNA’nın dünyayı değiştiren potansiyelinden söz ediyordu. Do Kwon’dan Şok Röportaj Güney Koreli girişimci Do Kwon, Ağustos ayının ortasında bir kripto para medya kuruluşu olan CoinGape’e röportaj vermiş, Güney Kore’deki yetkililerin hakkında herhangi bir suçlamada bulunmadığını ve kendisi ile temasa geçmediklerini iddia etmişti. Singapur’dan Güney Kore’ye dönmeyi planlayıp planlamadığı sorusuna “Bu kararı vermek biraz zor çünkü yetkililerle hiç iletişim kurmadık. Bizi hiçbir zaman hiçbir şeyle suçlamadılar.” yanıtını verirken, vakti geldiğinde işbirliği yapmayı planladığını söylemişti. Güney Koreli savcılar, Temmuz ayında Terra ekosisteminin çöküşünün ardındaki yasadışı faaliyet iddialarıyla ilgili başlattıkları soruşturmanın bir parçası olarak Terraform Labs kurucu ortağı Daniel Shin’in evine baskın düzenlemişti. Yetkililer, ayrıca Do Kwon’un ülkeye döndüğünde bilgilendirme yapmasını talep etmiş, Terraform’un mevcut ve eski çalışanlarının ülkeden çıkışlarını yasaklamıştı ancak herhangi bir tutuklama yapılmamıştı. Haberlerimizi Telegram kanalımızdan, Instagram, Facebook, Twitter hesaplarımızdan ve Youtube kanalımızdan takip edebilirsiniz.

Haber Kaynak: coin-turk.com

Yorumlar kapalı.

Giriş Yap

CryptoTurkey ayrıcalıklarından yararlanmak için hemen giriş yapın veya hesap oluşturun, üstelik tamamen ücretsiz!