Kripto Para Dünyasının Gündemine Bomba Gibi Düşen Altcoin’in Etkisi Beklendiği Kadar Olmadı!
Kripto Para Dünyasının Gündemine Bomba Gibi Düşen Altcoin’in Etkisi Beklendiği Kadar Olmadı!

Kripto Para Dünyasının Gündemine Bomba Gibi Düşen Altcoin’in Etkisi Beklendiği Kadar Olmadı!

service
Paylaş

Bu Yazıyı Paylaş

veya linki kopyala

Özet

Worldcoin projesi, yapay zeka tabanlı bir altcoin olarak dikkat çekti, ancak veri gizliliği endişeleri ile karşılandı. Worldcoin’in büyük lansmanına rağmen yapay zeka tabanlı altcoin’lerin işlem hacmi Ağustos ayında sabit kaldı ve yılın başından bu yana düşüyor. Küresel risk duyarlılığındaki değişim, yapay zeka altcoin’lerinin popülaritesini etkiledi. Piyasaya etkisi: Nötr
14:37
9 Eylül 2023

Kripto para piyasasının geneli, çeşitli makroekonomik gelişmelerden dolayı bu yıl şimdiye kadar inişli çıkışlı bir dönemden geçti. Worldcoin’in (WLD) tartışmalara neden olan lansmanı yatırımcıların odağını yapay zeka tabanlı altcoin’lere kaydırsa da lansmanın etkisi beklendiği kadar olmadı. Bununla birlikte Kaiko’nun sağladığı veriler son ticaret performansının tartışmalara neden olan altcoin’in piyasaya sürülmesine rağmen yapay zeka tabanlı altcoin’ler üzerinde büyük bir etkisi olmadığını gösteriyor.

İçerik Rehberi

1Worldcoin Neden Tartışılıyor?Diğer Yapay Zeka Tabanlı Altcoin’lerin Durumu Worldcoin Neden Tartışılıyor? Worldcoin projesi 24 Temmuz’da piyasaya sürülürken, kripto para dünyasının gündemine oturdu. Projenin neden olduğu hype’ının arkasındaki ana nedenler arasında aynı zamanda viral yapay zeka tabanlı sohbet robotu OpenAI’nin CEO’su Sam Altman‘ın projenin kurucu ortağı olması yatıyor. Worldcoin, otomatik botlar hariç, yalnızca gerçek bireylerden oluşan bir ağ kurmaya odaklandığını iddia ediyor. San Francisco merkezli şirket, küresel olarak bireylere birer ‘World ID’ diğer bir deyişle “Dünya Kimliği’ tahsis etmeyi amaçlıyor. Worldcoin, bu World ID ile bireylerin web siteleriyle etkileşime girerken isim, telefon numarası veya e-posta adresi gibi kişisel bilgilerini paylaşmak zorunda kalmayacağı bir gelecek öngörüyor. Bununla birlikte, dünya çapındaki düzenleyiciler ve gizlilik savunucuları, şirketin veri toplama yöntemlerinde tespit edilen şeffaflık eksikliğini gerekçe göstererek proje hakkında endişelerini dile getiriyorlar. Büyük miktarda kişisel verinin tek bir şirket tarafından toplanması önemli veri gizliliği endişelerine neden oldu. Diğer Yapay Zeka Tabanlı Altcoin’lerin Durumu Worldcoin’in piyasaya sürülmesi yapay zeka altcoin’lerinde bir hype’a neden olmuş olsa da bu kategorideki altcoin’ler için işlem hacmi Ağustos ayında durgun kaldı görülüyor. Kaiko’nun sağladığı son veriler, yapay zeka tabanlı altcoin‘lerin işlem hacminin geçen ay sabit şekilde kaldığını gösteriyor. Veriler, yapay zeka tabanlı altcoin’lerin işlem hacminin geçen ay ılımlı bir şekilde arttığını ve Temmuz ayının sonunda 570 milyon dolara kıyasla ayı yaklaşık 870 milyon dolarla kapattığını gösteriyor. Bununla birlikte, yılın başına kıyasla hacimde kayda değer bir düşüş söz konusu. Dahası Kaiko’da analist olan Dessislava Ianeva, geçtiğimiz günlerde yaptığı açıklamada yapay zeka tabanlı altcoin’lere dönük hype’ın Temmuz ayından itibaren azaldığını ve bunun büyük ölçüde küresel risk duyarlılığındaki değişimden etkilendiğini belirtti. En büyük beş yapay zeka tabanlı altcoin olan FET, GRT, RNDR, OCEAN ve ROSE için birleşik açık ilgi Şubat ayındaki 170 milyon dolara kıyasla Ağustos ayında 60 milyon dolara düştü. Haberlerimizi Telegram, Instagram, Facebook, Twitter ve Youtube hesaplarımızdan takip edebilirsiniz.

Haber Kaynak: coin-turk.com

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Giriş Yap

CryptoTurkey ayrıcalıklarından yararlanmak için hemen giriş yapın veya hesap oluşturun, üstelik tamamen ücretsiz!