ABD’li senatör, tartışılan kripto para vergi hükmüne karşı harekete geçti
ABD’li senatör, tartışılan kripto para vergi hükmüne karşı harekete geçti

Kripto para destekçisi senatör Toomey’den, Gensler’a tepki: Yetkisini aşıyor

service
Paylaş

Bu Yazıyı Paylaş

veya linki kopyala

Regülasyonların kripto para odaklı şirketleri mağdur etmeden yapılması konusunda çalışmalarda bulunan ABD’li politikacılardan biri olan Pat Toomey, ABD Menkul Kıymetler ve Borsa Komisyonu (SEC) başkanı Gary Gensler’ı sert şekilde eleştirdi.

“Zorla regülasyon uygulanması korkunç…”

ABD medyasından Fox News’e konuşan Pensilvanya senatörü Toomey, Gary Gensler’ın agresif şekilde hamleler yaptığını belirtti ve şu ifadeleri kullandı:

“Gary Gensler’ın, SEC’nin otoritesini aşan konularda sınırları zorlaması beni endişelendiriyor. İklim konusundaki ‘açıklama zorunluluğu getiren’ teklifi bence SEC sorumluluklarını çok büyük farkla aşıyor. Ayrıca tüm kripto varlıkları da, menkul kıymet olarak değerlendirmesi ve bunun, nasıl ve neden olduğu konusunda hiçbir açıklama yapmaması da kabul edilemez. Zorla uygulanan regülasyon, korkunç bir yaklaşımdır.”

Bilindiği üzere, SEC başkanlığına gelmeden önce kripto para dostu bir kimliği olduğu belirtilen Gensler’ın bu koltuğa oturuşu sektör tarafından mutlulukla karşılanmıştı. Ancak başkanlığa gelişinin ardından kripto paralar hakkında sert açıklamalar yapmaya başlayan, spot Bitcoin ETF’ine kesinlikle karşı olan ve tüm kripto para endüstrisinin SEC tarafından regüle edilmesini talep eden Gensler, kripto para odaklı birçok şirketi de karşısına almıştı.

Haber Kaynak: uzmancoin.com

Yorumlar kapalı.

Giriş Yap

CryptoTurkey ayrıcalıklarından yararlanmak için hemen giriş yapın veya hesap oluşturun, üstelik tamamen ücretsiz!