sikayetkripto
Kripto Para Borsası FTX’in Dev Yatırım Şirketini Satın Alacağı İddia Ediliyor!
Kripto Para Borsası FTX’in Dev Yatırım Şirketini Satın Alacağı İddia Ediliyor!

Kripto Para Borsası FTX, Köklü Yatırım Şirketinin Yüzde 30’unu Satın Aldığını Duyurdu!

service
Paylaş

Bu Yazıyı Paylaş

veya linki kopyala

CNBC’de yayınlanan bir habere göre Sam Bankman-Fried’in sahibi olduğu FTX Ventures şirketi yatırımlarına devam ediyor ve Anthony Scaramucci liderliğindeki yatırım şirketi SkyBridge Capital’in %30 hissesini alacak.

SkyBridge, FTX’in Satın Alımından Gelen Fonları Kripto Para Yatırımlarına Aktaracak

Habere göre SkyBridge, gelen fonlamanın bir kısmını bilançosunda uzun vadeli bir yatırım olarak tutmak üzere kripto yatırımlarına 40 milyon dolar dağıtmak için kullanacak.

Basın açıklamasına göre, FTX Ventures’ın yatırımı SkyBridge’e büyüme girişimlerini ve yeni ürün lansmanlarını finanse etmek için ek işletme sermayesi de sağlayacak.

Anlaşma, iki şirket arasındaki bir dizi işbirliğinin son halkası olarak göze çarpıyor. İki şirket daha önce de küresel SALT konferanslarına sponsor olmak ve Crypto Bahamas’ı birlikte sunmak üzere çok yıllı bir ortaklık imzalamıştı.

.IRPP_kangoo , .IRPP_kangoo .postImageUrl , .IRPP_kangoo .imgUrl , .IRPP_kangoo .centered-text-area .IRPP_kangoo , .IRPP_kangoo:hover , .IRPP_kangoo:visited , .IRPP_kangoo:active .IRPP_kangoo .IRPP_kangoo:active , .IRPP_kangoo:hover .IRPP_kangoo .postImageUrl , .IRPP_kangoo .imgUrl .IRPP_kangoo .postImageUrl .IRPP_kangoo .imgUrl .IRPP_kangoo .centered-text-area .IRPP_kangoo .centered-text .IRPP_kangoo .IRPP_kangoo-content .IRPP_kangoo .ctaText .IRPP_kangoo .postTitle .IRPP_kangoo .ctaButton .IRPP_kangoo:hover .imgUrl .IRPP_kangoo .imgUrl .IRPP_kangoo:after

İlgili Haber
FTX CEO'sundan SEC Başkanı'na Bitcoin Cevabı!

Bankman-Fried, yaptığı açıklamasında konuyla ilgili olarak şunları söyledi:

“SALT konferans ortaklığımızın ardından Anthony ve ekibiyle çalıştıktan sonra, her iki işimizi de tamamlayabilecek şekillerde birlikte daha yakın çalışma fırsatı olduğunu gördük.

SkyBridge ile kripto para yatırım faaliyetlerinde yakın işbirliği yapmayı ve ayrıca kripto ile ilgili olmayan gelecek vaat eden yatırımlarda onlarla birlikte çalışmayı dört gözle bekliyoruz.”

2005 yılında kurulan SkyBridge, boğa dönemi sırasında kriptoya yöneldi ve kripto piyasasındaki son gerilemeden olumsuz etkilendi. Bloomberg’e göre, Temmuz ayındaki keskin düşüşlerin ardından SkyBridge, FTX’e yatırım yapan fonlarından birinin nakit çıkışlarını askıya almıştı.

Ancak şirkete göre SkyBridge, piyasa koşullarına rağmen kârlı ve borçsuz olmaya devam ediyor.

Scaramucci, kısa vadeli sıkıntılara rağmen uzun vadede Bitcoin konusunda umutlu olmaya devam ediyor. Temmuz ayında, firmanın web3 odaklı bir fon çıkarmayı planladığı da bildirilmişti.

*Yatırım tavsiyesi değildir.

Haber Kaynak: www.bitcoinsistemi.com

Yorumlar kapalı.

Giriş Yap

CryptoTurkey ayrıcalıklarından yararlanmak için hemen giriş yapın veya hesap oluşturun, üstelik tamamen ücretsiz!