365miner.com
Bu Altcoinin Fiyatında Ani Düşüş: Binance Mi Dump’ladı?
Bu Altcoinin Fiyatında Ani Düşüş: Binance Mi Dump’ladı?

Kripto Para Borsası Binance’in Voyager’ı Satın Almasında Pürüz Çıkmış Olabilir!

service
Paylaş

Bu Yazıyı Paylaş

veya linki kopyala

Kısa bir süre önce yapılan bir bildirimde ABD’li yetkililer, Binance’in Voyager’ı satın almasının Amerika Birleşik Devletleri Yabancı Yatırım Komitesi (CFIUS) tarafından incelenmesini gerektirebileceğini belirtti.

Amerika Birleşik Devletleri Yabancı Yatırım Komitesi, Binance’in Voyager’ı Satın Almasını İncelemek İsteyebilir

CFIUS, bu işlemlerden bir veya daha fazlasının kendi yetki alanına tabi olduğunu ve ulusal güvenlik riski oluşturduğunu belirlerse, söz konusu işlemle ilgili riskleri analiz edecektir.

NEW: US indicates Binance acquisition of Voyager assets out of bankruptcy may be reviewed by CFIUS over possible national security concernshttps://t.co/seElcEYReI pic.twitter.com/Y6Dx9fxdtY

— kadhim (^ー^)ノ (@kadhim) December 30, 2022

Yabancı bir yatırımcı, ABD merkezli bir şirketin kontrolünü içeren bir satın alma veya birleşme önerdiğinde, öncelikle ABD için herhangi bir ulusal güvenlik endişesi bulunmadığından emin olmak için CFIUS tarafından incelenmelidir. Bu süreç gönüllülük esasına dayanır ve söz konusu işleme bağlı olarak 30 günden bir yıla kadar sürebilir.

.IRPP_kangoo , .IRPP_kangoo .postImageUrl , .IRPP_kangoo .imgUrl , .IRPP_kangoo .centered-text-area .IRPP_kangoo , .IRPP_kangoo:hover , .IRPP_kangoo:visited , .IRPP_kangoo:active .IRPP_kangoo .IRPP_kangoo:active , .IRPP_kangoo:hover .IRPP_kangoo .postImageUrl , .IRPP_kangoo .imgUrl .IRPP_kangoo .postImageUrl .IRPP_kangoo .imgUrl .IRPP_kangoo .centered-text-area .IRPP_kangoo .centered-text .IRPP_kangoo .IRPP_kangoo-content .IRPP_kangoo .ctaText .IRPP_kangoo .postTitle .IRPP_kangoo .ctaButton .IRPP_kangoo:hover .imgUrl .IRPP_kangoo .imgUrl .IRPP_kangoo:after

İlgili Haber
Bitcoin Borsası Binance 2022'nin Açık Ara Kazananı Oldu! İşte Veriler!

Komite ayrıca müzakerelerin başarısız olması halinde ABD çıkarlarına zararlı olduğunu düşündüğü bu tür işlemleri engelleme yetkisine de sahiptir.

CFIUS, ABD teknolojisini, fikri mülkiyetini ve kritik altyapısını, ister yabancı ister yerli olsun, ABD çıkarlarına karşı hareket eden tarafların kötüye kullanımından korumada çok önemli bir rol oynuyor.

Bitcoin borsası Binance’in Amerikan şubesi Binance.US, Voyager müşterilerine fonlarına erişim için bir fırsat sunacağı düşüncesiyle 19 Aralık’ta Voyager Digital’in varlıklarını 1.022 milyar dolar karşılığında satın aldığını duyurmuştu.

Binance, 10 milyon dolarlık bir ödeme yaparak anlaşmayı başlattı. Toplam ödeme 20 milyon dolar düzeyinde. Şirketin müşterilerine olan borcu, toplam tutarın büyük çoğunluğunu oluşturuyor.

Voyager’ın Temmuz ayında iflas başvurusunda bulunmasının ardından FTX ile bir anlaşma yapılmış, ancak FTX daha sonra kendisi de iflas başvurusunda bulunmuştu.

*Yatırım tavsiyesi değildir.

Haber Kaynak: www.bitcoinsistemi.com

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Giriş Yap

CryptoTurkey ayrıcalıklarından yararlanmak için hemen giriş yapın veya hesap oluşturun, üstelik tamamen ücretsiz!