NFT
Alım Satım Yapmayan Müşterilerine Ceza Keseceğini Açıklayan Borsa, Tepkilere Dayanamadı!
Alım Satım Yapmayan Müşterilerine Ceza Keseceğini Açıklayan Borsa, Tepkilere Dayanamadı!

Kripto Para Borsa Hacim Raporu Yayınlandı: Verilerde Radikal Değişiklikler Dikkat Çekiyor

service
Paylaş

Bu Yazıyı Paylaş

veya linki kopyala

Dünyanın en büyük kripto borsası Binance, çeşitli ülkelerden gelen yasal ve düzenleyici baskıların artması nedeniyle bu ay Bitcoin işlem hacimlerinde keskin bir düşüş yaşadı.

K33 Research tarafından hazırlanan bir rapora göre, Binance’in 7 günlük ortalama spot BTC hacmi Eylül ayının başından bu yana %57 oranında düşerken, diğer borsalar hacimlerini korudu ya da arttırdı. ABD merkezli bir rakip olan Coinbase’in BTC hacmi ise aynı dönemde %9 oranında artış gösterdi.

Rapor, ABD Adalet Bakanlığı (DOJ) ve Menkul Kıymetler ve Borsa Komisyonu (SEC) tarafından Binance’e karşı devam eden dava ve soruşturmaların hacmi etkilemiş olabileceğini savunuyor. Analistlere göre alım satım faaliyetlerinin bir kısmı diğer borsalara kaymış olabilir, bununla birlikte genel piyasa hacmi Binance’in yaşadığı sorunlardan olumsuz etkilenmiş olabilir.

.IRPP_kangoo , .IRPP_kangoo .postImageUrl , .IRPP_kangoo .imgUrl , .IRPP_kangoo .centered-text-area .IRPP_kangoo , .IRPP_kangoo:hover , .IRPP_kangoo:visited , .IRPP_kangoo:active .IRPP_kangoo .IRPP_kangoo:active , .IRPP_kangoo:hover .IRPP_kangoo .postImageUrl , .IRPP_kangoo .imgUrl .IRPP_kangoo .postImageUrl .IRPP_kangoo .imgUrl .IRPP_kangoo .centered-text-area .IRPP_kangoo .centered-text .IRPP_kangoo .IRPP_kangoo-content .IRPP_kangoo .ctaText .IRPP_kangoo .postTitle .IRPP_kangoo .ctaButton .IRPP_kangoo:hover .imgUrl .IRPP_kangoo .imgUrl .IRPP_kangoo:after

İlgili Haber
Santiment Açıkladı: Beklenmeyen Altcoinin Sosyal Hacminde Patlama Yaşadı, Bitcoin’i Bile Geçti!

Binance ayrıca, en likit işlem çiftlerinden biri olan TrueUSD (TUSD) stablecoin ile BTC alım satımları için sıfır ücret promosyonunu 7 Eylül’de kaldırdı ve bu da daha düşük hacme katkıda bulunmuş olabilir.

Binance’in ABD kolu olan Binance.US de alım satım faaliyetlerinde çarpıcı bir düşüş yaşadı. Kripto analiz firması Kaiko’dan alınan veriler, Binance.US’deki haftalık toplam işlem hacminin bu yılın başlarında yaklaşık 5 milyar dolardan 40 milyon dolara düştüğünü gösteriyor ki bu da kabaca %99’luk bir düşüş anlamına geliyor.

*Yatırım tavsiyesi değildir.

Haber Kaynak: www.bitcoinsistemi.com

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Giriş Yap

CryptoTurkey ayrıcalıklarından yararlanmak için hemen giriş yapın veya hesap oluşturun, üstelik tamamen ücretsiz!