NFTPump
Kripto Dolandırıcıları PwC’nin Hesabını Hackledi!
Kripto Dolandırıcıları PwC’nin Hesabını Hackledi!

Kripto Dolandırıcıları PwC’nin Hesabını Hackledi!

service
Paylaş

Bu Yazıyı Paylaş

veya linki kopyala

Geçtiğimiz gün, en büyük denetim firmalarından (Big Four) biri olan PwC şirketinin Venezuela merkezinin Twitter hesabı hacklendi.

Kripto para dolandırıcılarının hedefindeki son büyük şirket PwC oldu. Dolandırıcılar, şirketin Venezuela hesabını hackledi ve sahte bir altcoin çekilişi düzenledi.

Hesabı ele geçiren hackerlar, 37.000 takipçiye sahte bir Ripple (XRP) token çekilişi yapılacağını duyurdu.

Çekiliş yapılacak olan XRP miktarı ise 100 milyon olarak açıklandı. Bağlantıya tıklayan kullanıcıların bilgisayar güvenliği büyük tehlike altına girdi.

Sahte çekiliş paylaşımından 8 saat sonra, PwC yetkilileri Twitter hesabını dolandırıcıların elinden yeniden aldı. Çekiliş paylaşımları silindi.

Kripto Paralar ve Dolandırıcılık

Dünya genelinde kripto paraların popülerliği hızla artmaya devam ediyor. Sektörün hem regüle edilmemiş, hem de taze olması nedeniyle dolandırıcıların iştahı oldukça kabarıyor.

Kripto para yatırımcılarının büyük bir kısmı, dolandırıcılık girişimleriyle karşılaşıyor. Kripto para dolandırıcıları, kurbanlarına özellikle Twitter kanalıyla ulaşıyor.

Geçtiğmiz Haziran ayında, İngiliz ordusunun Twitter ve Youtube hesapları kripto para dolandırıcıları tarafından çalınmıştı. Hackerlar, bir NFT dolandırıcılığı paylaşımı yaptı.

Sosyal medyada hesap çalınma vakalarına alışık olsak da, geçtiğimiz yılın Aralık ayında oldukça sansasyonel bir vaka daha yaşandı. Hindisan Başbakanı’nın Twitter hesabı bile çalındı. Hesaptan Bitcoin hakkında paylaşımlar yapıldı.

Haber Kaynak: www.bitcoinsistemi.com

Yorumlar kapalı.

Giriş Yap

CryptoTurkey ayrıcalıklarından yararlanmak için hemen giriş yapın veya hesap oluşturun, üstelik tamamen ücretsiz!