NFT
Kripto analistinin Bitcoin’e ilişkin beklentisi değişti
Kripto analistinin Bitcoin’e ilişkin beklentisi değişti

Kripto analistinin Bitcoin’e ilişkin beklentisi değişti

service
Paylaş

Bu Yazıyı Paylaş

veya linki kopyala

Kripto para analisti Benjamin Cowen, Fed’in faiz oranlarını düşürmesi halinde risk varlıklarının nasıl bir yol izleyeceğini değerlendirdi.

Cowen, faiz oranlarının düşmeye başlaması halinde risk varlıklarının değerinin düşebileceğini söyledi:

“Faiz indirimleri, risk varlıkları için genellikle yükselişe işaret eden bir şey değildir. Faiz indirimleri tek başına yükseliş anlamına gelmez çünkü yalnızca teorik olarak yükseliş anlamına gelir.
Faiz indirimleri sorunun temeli değil ve bu indirimler bu sebeple gerçekleşiyor. Enflasyonun bu kadar yüksek olduğu bir ortamda gerçekleşebilecek bir faiz indirimi bunun bir gerekçesi olduğunu görmeniz gerekir. Eylül 2019’da faiz indirimlerinin geldiği sırada Bitcoin’in zirveyi gördüğüne tanık olduk.
S&P 500’e veya genel olarak riskli varlılara bakacak olursanız zaman zaman faiz indirimleri gelmeden çok önce zirveye ulaştığını görürsünüz. Bazen de geldikten sonra zirveye ulaşıyorlar. Ancak çoğu durumda faiz indirimlerinin gelmesi en azından kısa vadede riski varlıklar için olumlu bir durum olmadı.”

Analist ayrıca, Bitcoin’in 20 haftalık SMA’nın takip edilmesi gerektiğini belirtti.

“Bu hafta, sekiz haftalık hareketli ortalamayı takip etmenin yararlı olacağını düşünüyorum. Şu anda 42.300 dolar civarında ve şu anki fiyatın hemen yakınında yer alıyor. Bunun altına indiğimiz takdirde, 35.000 dolar ila 37.000 dolara kadar düşen bir desteği test etme şansımız yüksek.”

Bitcoin, yazı kaleme alındığı sırada, Bitstamp verilerine göre 43.081 dolar üzerinden işlem görüyor.

Haber Kaynak: www.coinkolik.com

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Giriş Yap

CryptoTurkey ayrıcalıklarından yararlanmak için hemen giriş yapın veya hesap oluşturun, üstelik tamamen ücretsiz!