sikayetkripto
Kevin O’Leary Bitcoin (BTC) Fiyatının Yükseliş Şartını Açıkladı!
Kevin O’Leary Bitcoin (BTC) Fiyatının Yükseliş Şartını Açıkladı!

Kevin O’Leary, FTX’i Kurtarmak İsteyenlere Engel Olan İsmi Açıkladı!

service
Paylaş

Bu Yazıyı Paylaş

veya linki kopyala

Risk sermayedarı Kevin O’Leary, FTX’e kripto para borsasının iflas başvurusunda bulunmasından saatler önce bir kurtarma operasyonu düzenlemek istediğini, ancak ABD Menkul Kıymetler ve Borsa Komisyonu (SEC) Başkanı Gary Gensler’in yorumlarıyla bunun engellendiğini söyledi.

“SBF ile Konuştum”

“Shark Tank” programı yıldızı Pazartesi günü verdiği demeçte, Bahamalar merkezli borsanın Chapter 11 iflas koruması için başvuruda bulunmasından bir gün önce, Perşembe günü FTX’in eski CEO’su Sam Bankman-Fried ile konuştuğunu söyledi.

O’Leary, günler önce FTX’in bilançosundaki likidite sorununu anlamlandırmaya çalıştığını belirtti. O sırada O’Leary, şirketin nakit sıkışıklığını gidermeye yardımcı olmak isteyen bağımsız varlık ve emeklilik fonlarından “gelen talep” akını yaşadığını söyledi.

Bankman-Fried O’Leary’ye FTX’in 8 milyar dolar aradığını belirtmiş.

.IRPP_kangoo , .IRPP_kangoo .postImageUrl , .IRPP_kangoo .imgUrl , .IRPP_kangoo .centered-text-area .IRPP_kangoo , .IRPP_kangoo:hover , .IRPP_kangoo:visited , .IRPP_kangoo:active .IRPP_kangoo .IRPP_kangoo:active , .IRPP_kangoo:hover .IRPP_kangoo .postImageUrl , .IRPP_kangoo .imgUrl .IRPP_kangoo .postImageUrl .IRPP_kangoo .imgUrl .IRPP_kangoo .centered-text-area .IRPP_kangoo .centered-text .IRPP_kangoo .IRPP_kangoo-content .IRPP_kangoo .ctaText .IRPP_kangoo .postTitle .IRPP_kangoo .ctaButton .IRPP_kangoo:hover .imgUrl .IRPP_kangoo .imgUrl .IRPP_kangoo:after

İlgili Haber
Ünlü Analist FTX Çöküşü Sonrası Genel Durumu Değerlendirdi: Bitcoin Bundan Sonra Nasıl Gidecek?

“Gary Gensler’ın Açıklamasının Ardından Varlık Fonlarının Hiçbirinin FTX Yatırımına İlgisi Kalmadı”

O’Leary konuyla ilgili olarak şunları söyledi:

“Bu, ilginç bir fırsat olduğunu düşünen bir kurumun ya da devlet varlık fonunun değerlendirebileceği türden bir para. Finansal hizmetlerde, bunun gibi likidite olayları, meşru bir yatırım olduğunu düşünüyorsanız ve düzenleyici ile ilgili bir sorun yoksa ilginç yatırım fırsatları olabilir.”

Ancak o sıralarda Gary Gensler, kripto endüstrisinin “önemli ölçüde uyumsuz” olduğunu ve daha fazla düzenlemeye ihtiyaç duyduğunu söyledi.

O’Leary, Gensler’ın açıklamasıyla ilgili şunları ifade etti:

“Bu gerçekleştiği anda, hiçbir varlık fonunun ilgisi kalmamıştı. Düzenleyiciler tepemizde dolaşırken 8 milyar doları FTX’in bilançosuna sokmanın hiçbir yolu yoktu.”

O’Leary, FTX’in borçlarını ödeyebilmesi için borsanın 3.5 milyar ila 4 milyar dolara ihtiyacı olduğunu tahmin ediyor.

*Yatırım tavsiyesi değildir.

Haber Kaynak: www.bitcoinsistemi.com

Yorumlar kapalı.

Giriş Yap

CryptoTurkey ayrıcalıklarından yararlanmak için hemen giriş yapın veya hesap oluşturun, üstelik tamamen ücretsiz!