NFT
Katman-2’lere Bitcoin’den (BTC) darbe: En çok onlar düştü!
Katman-2’lere Bitcoin’den (BTC) darbe: En çok onlar düştü!

Katman-2’lere Bitcoin’den (BTC) darbe: En çok onlar düştü!

service
Paylaş

Bu Yazıyı Paylaş

veya linki kopyala

Ethereum’un (ETH) sahneye çıkmasıyla eşliğinde kendisini ön plana atan Katman-2 projeleri, Bitcoinin (BTC) hareketiyle adeta sarsıldı.

2022 Eylül’ün başından beri düşen trend içinde olan ETH/BTC paritesinin kırılması, altcoin’lerin fitilini direkt olarak yakmıştı. Bu gelişmeden en çok fayda sağlayan projeler ise Katman-2’lerin göz bebeği Arbitrum ve Optimism oldu. Çok kısa sürede inanılmaz bir ilgi toplayan popüler coin’ler, daha sonrasında BTC‘nin sert düşüşüyle sallandı. Son 24 saatteki fiyat hareketleriyle “En Çok Kaybedenler” listesine yerleşen ARB ve OP Katman-2’ler adına tehlike çanlarını çalıyor olabilir mi?

Ekran Resmi 2024 01 15 09.28.01

Kâr realizasyonları geldi!

2023’e net bir şekilde damga vuran ve 2024 için çok büyük beklentiler yaran ARB ve OP son günlerin en çok yükselen altcoin’lerinden oldu. Özellikle de haftlarca yatay bir fiyat hareketi sergileyen ARB etkili bir kırılım yaparak piyasayı domine etti. Bu süreçte neredeyse solsuksuz yükselen Katman-2 projeleri, yatırımcılarına iyi bir kazanç fırsatı sunmuş oldu.

Spot BTC ETF‘lerinin onayından sonra başlayan BTC düşüşü ise en hızlı yükselen coin’leri baltaladı. Örneğin ARB, OP ve HNT son zamanların sürekli yükselen projelerindendi. BTC’deki karamsar havayla beraber gelen düşüşe baktığımızda ise en çok değer kaybeden yine bu projeler oldu.

Ethereum’un yeni yıldaki gelişmelerini ve ETH/BTC paritesindeki trend kırılımını göz önünde bulundurursak, Katman-2’lerde yaşanan bu düşüş kâr realizasyonu şeklinde yorumlanabilir. Özellikle Türkiye kripto ekosisteminde ciddi bir yatırımcı kitlesi olan ARB ve OP’den 2024 beklentileri çok çok büyük.

Haber Kaynak: www.coinkolik.com

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Giriş Yap

CryptoTurkey ayrıcalıklarından yararlanmak için hemen giriş yapın veya hesap oluşturun, üstelik tamamen ücretsiz!