sikayetkripto
Petrol Zengini Bu Ülke, Fazla Enerjisi ile Bitcoin Madenciliği Yapacağını Duyurdu!
Petrol Zengini Bu Ülke, Fazla Enerjisi ile Bitcoin Madenciliği Yapacağını Duyurdu!

Kanada’da Madencilere Verilen Enerji Kesiliyor

service
Paylaş

Bu Yazıyı Paylaş

veya linki kopyala

Dünya genelinde artan enerji fiyatları ve arz sıkıntıları nedeniyle kripto madencileri zor durumda kalıyor.

Kanada’nın resmi enerji sağlayıcılarından Hydro-Quebec, ülkenin Quebec eyaletindeki enerji talebi karşılayabilmek için çözüm arayışında. Kurum internet sitesi aracılığıyla yaptığı açıklamada, eyaletteki blockchain endüstrisine verilen enerjide kesinti yapmayı tartıştıklarını duyurdu.

Kaynaklara göre enerji sağlayıcısı, blockchain endüstrisi için 270 megawattlık bir kontejan ayırmıştı. Ancak enerji tedariğinde yaşanan sıkıntılar nedeniyle bu büyüklükteki enerji kaynağının madencilere yönlendirilmesi hane halkını enerjisiz bırakabilir.

“Elektrik talebinde beklediğimiz önemli artış ve sıkışan enerji piyasa koşulları, blockchain şirketlerine ayrılan kontejanın askıya alınmasına neden olabilir.”

Hydro-Quebec, blockchain endüstrisi kavramının hangi alanları kapsadığı hakkında net bir açıklama yapmadı. Ancak tahminlere göre eyaletteki kripto madencilerinin zor durumda kalmasına kesin gözüyle bakılıyor.

Kanada’da, özellikle Quebec eyaletindeki kripto para madencileri halihazırda uygulanan kurallar nedeniyle sıkıntı yaşıyor. Madencilik firmaları, regülasyonlar nedeniyle işlerini büyütemediklerini zaman zaman dile getiriyor. Kış ayları için planlanan yeni tedbir, işleri daha da olumsuz bir yöne götürebilir.

Quebec eyaletinde milyonlarca dolarlık yatırımı bulunan Bitcoin madencilik şirketi Bitfarms, haberin ardından bir duyuru yayınladı. Şirket, Hydro-Quebec ile yaptıkları enerji anlaşmasının devam ettiğini ve ciddi bir kesinti beklemediklerini açıkladı.

Haber Kaynak: www.bitcoinsistemi.com

Yorumlar kapalı.

Giriş Yap

CryptoTurkey ayrıcalıklarından yararlanmak için hemen giriş yapın veya hesap oluşturun, üstelik tamamen ücretsiz!