sikayetkripto
FTX’ten Dev Hamle: Kripto Para Konferansında Bill Clinton ve Tony Blair de Olacak!
FTX’ten Dev Hamle: Kripto Para Konferansında Bill Clinton ve Tony Blair de Olacak!

Kaiko’dan Dikkat Çeken Araştırma! FTX Ödeme Yapabilecek Mi?

service
Paylaş

Bu Yazıyı Paylaş

veya linki kopyala

Geçtiğimiz hafta iflas koruma başvurusu yaptığını açıklayan FTX borsasının patronu Sam Bankman-Fried, borsayı kurtarmak için para aramaya devam ediyor.

Batık borsa ile ilgili ise her gün yeni veriler gün yüzüne çıkmaya devam ediyor. Kaiko’dan Conor Ryder, borsanın likidite durumuyla ilgili yaptığı araştırma verilerini bugün açıkladı.

Conor Ryder, yaptığı araştırma çalışmasında kripto borsasının likidite sorununun bilinenenden daha büyük olduğu sonucuna vardı. Ryder, FTX’in likit varlıklarının sadece %2 derinliğe sahip olduğunu açıkladı.

“Financial Times haberine göre FTX, likit sınıflandırdığı varlıklar olarak elinde 28 milyon $ değerinde DOT, 23 milyon $ değerinde PAXG ve 12 milyon $ TUSD tutuyor. Bu sabah itibariyle bu 3 kripto para birimi için toplam %2 teklif derinliği sadece 7 milyon dolar.”

FTX borsası, iflas başvurusunun ardından yaklaşık 475 milyon dolarlık bir siber hırsızlığa uğradı. Batık borsanın an itibariyle 9 milyar $ büyüklüğünde yükümlülüğü bulunuyor. Resmi verilere göre eldeki likit varlık ise sadece 1 milyar $.

“FTX, Ödeme Yapamayacak”

Dünya genelindeki dolandırıcılık ve hacker vakalarını takip eden ünlü youtube Coffeezilla, FTX’in müşterilerine ödeme yapmasının gelecekte de mümkün olmadığını iddia etti.

🚨FT – FTX held less than $1Bn in liquid assets against $9Bn in liabilities BUT— THAT WAS BEFORE THE HACK LAST NIGHT!

Situation is now SIGNIFICANTLY worse. Customers will likely get nothing. h/t @kadhim

— Coffeezilla (@coffeebreak_YT) November 12, 2022

Son yılların gözde borsalarından FTX, her şey yolunda sanılırken sadece iki haftada iflasa sürüklendi. Kripto yatırımcıları benzer durumun başka platformlarda yaşanmasından oldukça tedirgin.

Haber Kaynak: www.bitcoinsistemi.com

Yorumlar kapalı.

Giriş Yap

CryptoTurkey ayrıcalıklarından yararlanmak için hemen giriş yapın veya hesap oluşturun, üstelik tamamen ücretsiz!