NFT
JPMorgan Analistleri Ethereum Hakkında Düşüncelerini Açıkladı: “Henüz Değil!”
JPMorgan Analistleri Ethereum Hakkında Düşüncelerini Açıkladı: “Henüz Değil!”

JPMorgan’dan Ethereum Raporu: “Ethereum’un Şangay Yükseltmesi Beklenen Etkiyi Yapmadı!”

service
Paylaş

Bu Yazıyı Paylaş

veya linki kopyala

JPMorgan’ın son araştırma raporu, Ethereum’un Nisan ayında uygulamaya konulan Şangay yükseltmesinin, dünyanın önde gelen akıllı sözleşme blok zincirinde beklenen faaliyet artışıyla sonuçlanmadığını öne sürüyor.

JPMorgan Raporlarına Göre Ethereum’un Şangay Yükseltmesi Ağ Faaliyetlerini Ateşleyemedi

Merge yükseltmesinin bir sonucu olarak iş kanıtından (PoW) hisse kanıtına (PoS) geçiş, Ethereum ağının enerji tüketimini %99’un üzerinde büyük ölçüde azalttı.

Bu olumlu gelişmeye rağmen, Nikolaos Panigirtzoglou liderliğindeki JPMorgan analistleri, Şangay yükseltmesinden bu yana ağ ölçümlerinde hayal kırıklığı yaşatan bir eğilim olduğunu kaydetti.

.IRPP_kangoo , .IRPP_kangoo .postImageUrl , .IRPP_kangoo .imgUrl , .IRPP_kangoo .centered-text-area .IRPP_kangoo , .IRPP_kangoo:hover , .IRPP_kangoo:visited , .IRPP_kangoo:active .IRPP_kangoo .IRPP_kangoo:active , .IRPP_kangoo:hover .IRPP_kangoo .postImageUrl , .IRPP_kangoo .imgUrl .IRPP_kangoo .postImageUrl .IRPP_kangoo .imgUrl .IRPP_kangoo .centered-text-area .IRPP_kangoo .centered-text .IRPP_kangoo .IRPP_kangoo-content .IRPP_kangoo .ctaText .IRPP_kangoo .postTitle .IRPP_kangoo .ctaButton .IRPP_kangoo:hover .imgUrl .IRPP_kangoo .imgUrl .IRPP_kangoo:after

İlgili Haber
Bitcoin Borsası Binance’ın CEO’su ‘CZ’ SEC Davasının Reddi İçin Mahkemeye Başvurdu!

Rapora göre, Ethereum’un günlük işlem sayısı %12 oranında azaldı, günlük aktif adresler yaklaşık %20 düştü ve blok zincirindeki merkezi olmayan finansta (DeFi) kilitlenen toplam değer (TVL) neredeyse %8 oranında azaldı.

JPMorgan, Terra ve FTX’in çöküşleri, ABD’nin düzenleyici baskısı ve daralan stabilcoin ekosistemi de dahil olmak üzere geçtiğimiz yılın düşüş faktörlerinin Şangay yükseltmesinin olumlu etkilerinden daha ağır basmış olabileceğini öne sürüyor.

Ağ güvenliğini artıran yükseltmeden bu yana staking %50 artmış olsa da, Lido gibi likit staking protokollerinin önemli varlığı nedeniyle merkezileşme konusunda endişeler ortaya çıkmıştır.

*Yatırım tavsiyesi değildir.

Haber Kaynak: www.bitcoinsistemi.com

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Giriş Yap

CryptoTurkey ayrıcalıklarından yararlanmak için hemen giriş yapın veya hesap oluşturun, üstelik tamamen ücretsiz!