JPMorgan’dan Kritik Kripto Para ve Blockchain Ataması: Microsoft’tan Transfer Etti!
JPMorgan’dan Kritik Kripto Para ve Blockchain Ataması: Microsoft’tan Transfer Etti!

JPMorgan Bitcoin ve Kripto Paralar Hakkında Açıklama Yaptı: Kurumsal İlgi Var Mı?

service
Paylaş

Bu Yazıyı Paylaş

veya linki kopyala

JPMorgan Asset Management’ın kurumsal portföy stratejisi başkanı Jared Gross, Bloomberg’de kripto ve kurumsal yatırımcıların kripto para varlık sınıfına olan ilgisini tartıştı.

JPMorgan Temsilcisi Jared Gross, Kripto Para Varlık Sınıfının Kurumsal Yatırımcılardan İlgi Görmediğini İddia Etti

Kıdemli yatırım stratejisti şunları söyledi:

 “Bir varlık sınıfı olarak kripto, çoğu büyük kurumsal yatırımcı için fiilen mevcut değil… Volatilite çok yüksek, işaret edebileceğiniz gerçek bir getirinin olmaması durumu çok zorlaştırıyor.”

Gross, Bitcoin’in bazılarının umduğu gibi bir tür dijital altın ya da liman varlığı olduğunu kanıtlamadığının “apaçık” olduğunu da sözlerine ekledi. Gross sözlerine şöyle devam etti:

 “Kurumsal yatırımcıların çoğu muhtemelen bu piyasaya girmedikleri için derin bir oh çekiyorlar ve muhtemelen yakın zamanda da bunu yapmayacaklar.”

FED ve dünyanın dört bir yanındaki diğer büyük merkez bankalarının enflasyonla mücadele için faiz oranlarını yükseltmesi nedeniyle kripto piyasası bu yıl önemli ölçüde geriledi. Kripto borsası FTX’in en son çöküşü de dahil olmak üzere sektörde çöküşler ve iflaslar da yaşandı.

Öte yandan, giderek artan sayıda banka ve finans kurumu kurumsal müşterilerine kripto ürünleri ve hizmetleri sunuyor.

.IRPP_kangoo , .IRPP_kangoo .postImageUrl , .IRPP_kangoo .imgUrl , .IRPP_kangoo .centered-text-area .IRPP_kangoo , .IRPP_kangoo:hover , .IRPP_kangoo:visited , .IRPP_kangoo:active .IRPP_kangoo .IRPP_kangoo:active , .IRPP_kangoo:hover .IRPP_kangoo .postImageUrl , .IRPP_kangoo .imgUrl .IRPP_kangoo .postImageUrl .IRPP_kangoo .imgUrl .IRPP_kangoo .centered-text-area .IRPP_kangoo .centered-text .IRPP_kangoo .IRPP_kangoo-content .IRPP_kangoo .ctaText .IRPP_kangoo .postTitle .IRPP_kangoo .ctaButton .IRPP_kangoo:hover .imgUrl .IRPP_kangoo .imgUrl .IRPP_kangoo:after

İlgili Haber
JPMorgan CEO'undan Bitcoin (BTC) Açıklaması ve ABD Faiz Öngörüsü!

Örneğin yatırım devi State Street, Eylül ayında yaptığı açıklamada kurumsal yatırımcılardan kripto varlıklarına yönelik sürekli bir talep gördüğünü belirtti. Nasdaq kısa bir süre önce kurumsal yatırımcılar arasında artan talebi gerekçe göstererek “Nasdaq Dijital Varlıklar” adında bir kripto bölümü kurdu.

Ayrıca, kripto borsası Coinbase tarafından Kasım ayında yayınlanan bir anket, kurumsal yatırımcıların kripto kışı sırasında bu sektöre ayırdıkları payı artırdıklarını gösterdi.

*Yatırım tavsiyesi değildir.

Haber Kaynak: www.bitcoinsistemi.com

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Giriş Yap

CryptoTurkey ayrıcalıklarından yararlanmak için hemen giriş yapın veya hesap oluşturun, üstelik tamamen ücretsiz!