sikayetkripto
JP Morgan’dan Yeni Kripto Para Değerlendirmesi!
JP Morgan’dan Yeni Kripto Para Değerlendirmesi!

JP Morgan’dan Yeni Bitcoin Raporu!

service
Paylaş

Bu Yazıyı Paylaş

veya linki kopyala

FTX’in iflası kripto para piyasasında şok etkisi oluştururken, iflasın Bitcoin (BTC) ve kripto paralara olan etkisi hala kendini hissettiriyor.

FTX ve kardeş şirketi Alameda Research’ün iflasının kripto piyasasına etkisini değerlendiren ABD bankacılık devi JP Morgan, iflasın kripto düzenlemelerini olumlu yönde etkileyeceğini söyledi.

Bu bağlamda banka, halihazırda devam etmekte olan kripto piyasası düzenleme girişimlerinin FTX ve Alameda iflası sonrasında hızlanacağını belirtti.

Avrupa Parlamentosunun MiCA yasa tasarısını onaylamasına atıf yapan JP Morgan, FTX’in iflası gibi sonuçları etkili olan olayların MİCA’da belirlenen zaman çizelgesini kısaltmak için baskıya yol açabileceğini söyledi.

“ABD düzenleyicileri Mayıs ayından yaşanan Terra çöküşü sonrasında kripto para piyasasına yönelik artan gözetim ve tüketici korumalarına yönelik bir ihtiyaç oluştuğunu gördü.

Bu bağlamda Kasım ayında yaşanan FTX iflası sonrasında da kripto düzenlemeleri konusunda daha fazla aciliyet olması muhtemeldir.

Ayrıca müşterilerin dijital varlıklarının saklanması ve korunmasına, komisyoncu/ticaret/borç verme/takas/saklama faaliyetlerinin ayrıştırılmasına, şeffaflık ile varlıkların ve yükümlülüklerin raporlanmasına odaklanan düzenleyici girişimlerin ortaya çıkması da muhtemeldir.”

FTX iflası sonrası yatırımcıların merkezi borsalardan (CEX), merkezi olmayan borsalara (DEX) kaymasına şüphe ile baktığını belirten banka, DEX’lerin daha yavaş işlem hızları ve düşük işlem hacimleri nedeniyle daha büyük kurumlar için işlevsel olmayacağını ifade etti.

Haber Kaynak: www.bitcoinsistemi.com

Yorumlar kapalı.

Giriş Yap

CryptoTurkey ayrıcalıklarından yararlanmak için hemen giriş yapın veya hesap oluşturun, üstelik tamamen ücretsiz!